Huami je v domovskej Číne veľmi populárnym výrobcom inteligentnej nositeľnej elektroniky, ktorého produkty sú taktiež obľúbené aj v našich končinách. Teraz sa môžeme tešiť na jeho najnovší prírastok  v podobne inteligentných hodiek Huami Amazfit Verge.

Huami je nepochybne jedným z výrobcov, ktorý dokážu vyrobiť naozaj šikovnú a kvalitnú nositeľnú elektroniku za skvelé ceny. Jedným z najvydarenejších kúskov boli určite smart hodinky Xiaomi Amazfit Stratos. Huami však predstavuje úplne nové inteligentné hodinky Huami Amazfit Verge, ktorými chce konkurovať tým najlepším na svete. Ponúkajú všetky základné funkcie inteligentných hodiniek, ako je sledovanie tepovej frekvencie počas celého dňa, hlásenie abnormalít tepovej frekvencie, NFC s podporou bezkontaktných platieb a GPS.

Klasický dizajn s výkonným hardvérom

Huami Amazfit Verge ponúkajú starý dobrý okrúhly dizajn s priemerom 43 mm, do ktorého sa zmestil 1,3-palcový AMOLED displej s rozlíšením 360×360 pixelov. Displej je navyše pokrytý odolným sklom Gorilla Glass 3 s vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku a rozmazávaniu odtlačkov prstov na jeho povrchu. Vo vnútri sa ukrýva výkonný dvojjadrový procesor s taktom 1,2 GHz a operačnou pamäťou RAM o veľkosti 512 MB, ktorú dopĺňa vnútorné úložisko o kapacite 4 GB.

Špičkový vysoko-citlivý optický snímač tepu a široká podpora technológií

Pokiaľ ide o ostatné špecifikácie, Huami Amazfit Verge ponúkajú podporu GPS + GLONASS spolu s 11 rôznymi režimami športu, Wi-Fi a Bluetooth 4.0 + BLE. Pri športovaní si však treba dávať pozor, pretože hodinky majú certifikát IP68, čo znamená, že sú síce vodeodolné, no plávanie s nimi rozhodne neodporúčame. Na druhej strane však hodinky ponúkajú celodennú funkciu sledovania tepovej frekvencie, ktorú bude snímať vysoko-citlivým optickým snímačom s 98 % presnosťou a až o 80 % nižšou spotrebou energie. Vďaka tomu budú hodinky schopné upozorniť na rôzne abnormality spojené s tepom.

Bezkontaktné platby cez NFC či osobný asistent

Ďalšou šikovnou funkciou bude podpora bezkontaktných platieb vďaka technológii NFC. Na začiatok budú dostupné platby za pomoci služby AliPay, no v priebehu novembra bude dostupná aj služba UnionPay. Hodinky navyše podporujú autobusové karty vo vyše 165 mestách a pokrývajú tak  viac ako 20 000 ciest verejnej dopravy. Ďalšou zaujímavosťou hodiniek Amazfit Verge je ich ciferník. Ten ponúkne 13 rôznych dizajnov, z ktorých 3 boli vytvorené štúdiom Territory Studio v San Franciscu. Hodinky navyše obsahujú aj asistenta Xiao AI a za pomoci aplikácie MIJIA dokážu ovládať až 11 rôznych typov inteligentných domácich produktov.

Skvelé hodinky za perfektnú cenu

Huami o svojich hodinkách Amazfit Verge tvrdí, že dokážu vydržať až 5 dní na jedno nabitie pri bežnom používaní. Treba mať však na pamäti, že používanie hodiniek spolu so smartfónom a využívanie ich športových funkcií vo väčšej miere spôsobí nižšiu výdrž na jedno nabitie. Napriek tomu sa však jedná o naozaj nadupané inteligentné hodinky, ktoré prichádzajú s výbornou cenovkou. Tá sa zastavila na hranici približne 100 € a začnú sa predávať už dnes (17. septembra) prostredníctvom predajcov JingDong a Tmall vo farebnom prevedení Sky Gray.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú