Huami, dcérska spoločnosť Xiaomi, má na svojom konte mnoho zaujímavých kúskov techniky. K tým najlepším sa rozhodne radí aj ich novinka, smart náramok s farebným displejom a množstvom funkcií.

Náramok nesie názov Huami Amazfit Mi Dong a ide o akúsi lacnejšiu alternatívu hodiniek Huami Amazfit Watch. Taktiež ho môžeme brať ako aktualizovaného brata populárneho Xiaomi Mi Band 2, no o priameho nástupcu zatiaľ nejde.

Farebný displej a slušná výdrž

Nový fitness náramok však ponúka množstvo funkcií, ktoré sa ti budú zobrazovať na farebnom dotykovom displeji s uhlopriečkou 1.23-palca. Ide o klasický IPS panel, ktorý bežne nájdeme aj v smartfónoch. Jeho rozlíšenie je 80 x 160 pixelov a chráni ho odolné sklo Gorilla Glass 3. generácie s efektným 2,5D zahnutím. Na tomto skvelom displeji budeš môcť oproti Mi Band 2 čítať celé správy, ktoré ti prídu zo smartfónu, sledovať počasie a využívať mnoho iných funkcií. Okolie displeja potom tvorí luxusná nehrdzavejúca oceľ 316L.

Vode odolnosť do hĺbky až 50 metrov

Keďže sa jedná o športový náramok, nesmie chýbať ani snímač srdcového tepu. Samozrejmosťou sú aj už bežné funkcie ako monitor spánku, meranie spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti, inteligentný budík alebo krokomer. S Huami Amazfit Mi Dong sa môžeš ponoriť do hĺbky až 50 metrov a náramku sa pri tom nič nestane. Náramok poháňa batéria s kapacitou 170 mAh, ktorá podľa výrobcu zabezpečí výdrž 12 dní bežného používania. Nabiješ ju cez magnetickú nabíjačku za približne 2,5 hodiny.

Takáto výdrž je docielená aj vďaka Bluetooth 4.1 BLE konektivite, ktorá je šetrná voči batérii. Zároveň ide o prostredníka v komunikácii náramku a tvojho smartfónu. Všetky funkcie náramku naplno využiješ v aplikácii Mi Fit, ktorá je dostupná pre smartfóny s Androidom 4.4 a vyšším a iOS 8.0 a vyšším. Výbava náramku je zakončená 3-osovým akcelerátorom a hmotnosťou 32 gramov. Cena na čínskom trhu bola stanovená na 299 juanov, čo je v prepočte približne 38 €. Huami Amazfit Mi Dong sa bude predávať až v 6 farebných prevedeniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom