banner-nexus-6pNádielka vlajkových lodí pre tento rok od popredných výrobcov je úspešne za nami, no predsa len ostáva ešte jedno prekvapenie, a to od Googlu, ktorý spojil sily s HTC, aby priniesol novú generáciu smartfónov Nexus. Predstavenie tohto zariadenia je veľmi blízko, čo dokazuje aj najnovší únik videa spolu s rendermi.

Ak sa pozrieme na dizajn smartfónu na nových fotografiách a videu, vidíme značnú podobnosť s dávnejšími rendermi, ktoré mnoho fanúšikov sklamali. Na spodnej hrane bude umiestnený reverzibilný USB Type-C konektor. Pri spodnej hrane ešte trochu ostaneme, nakoľko sa tam nachádzajú aj stereo reproduktory a ako určite viete, HTC dokáže vyrobiť naozaj kvalitnú zvukovú aparatúru. Celkové rozmery činia 143.8 x 69.5 x 7.3 mm, no hrúbka navrchu dosahuje až 8.5 mm. Pošuškáva sa dokonca aj to, že Google a HTC sa rozhodli upustiť od 3.5 mm audio jacku a nasledovať tak spoločnosti, ako LeEco alebo Apple.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Našťastie, poznáme aj niektoré hardvérové vlastnosti Nexusu Sailfish. Vpredu by mal byť umiestnený 5,2 / 5,3-palcový FullHD displej. Po výkonovej stránke môžeme očakávať procesor Snapdragon 820 / 821, 4 GB RAM pamäte, 32 GB interné úložisko a vcelku podpriemernú 2770 mAh batériu. Fotografie bude možné vytvárať 12 MPx hlavným fotoaparátom a 8 MPx selfie snímačom vpredu. Samozrejmosťou je prítomnosť Androidu 7.0 Nougat.

Bohužiaľ, stále nevieme úplne presný dátum predstavenia. Je dobré taktiež vedieť, že v príprave je aj lepšie vybavený Nexus s kódovým označením Marlin, ktorý by mal ponúknuť špičkovú výbavu bez kompromisov a konkurovať tak aktuálnym vlajkovým lodiam.

TIP: Rada zariadení Nexus končí!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom