Vianoce sa blížia a v Disney si povedali, že by tento rok bolo fajn okoreniť ich prerábkou azda najznámejšej komediálnej zimnej klasiky – Sám doma. Oficiálny názov duchovného nástupcu znie Home Sweet Home Alone a film práve dostal prvý trailer.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

V centre diania sa tentokrát namiesto vynaliezavého Kevina ocitne 10-ročný chlapec Max Mercer, ktorého rodičia počas vianočných zhonov zabudnú doma a vyberú sa na dovolenku do Tokia bez neho.

Max si z absencie autorít príliš ťažkú hlavu nerobí, napcháva sa sladkosťami a robí si čo chce, až kým nepríde čas postaviť sa dvojici zlodejov snažiacich sa rodičovský dom vybieliť. Hlavný hrdina zoberie spravodlivosť do vlastných rúk a nachystá si pre nich viacero vianočných prekvapení.

Zbytočný film?

Ak ti je opis deja až príliš povedomý, od pravdy nie si ďaleko. Prvá upútavka k novinke napovedá, že tvorcovia sa vybrali vyšľapanou cestou svojho predchodcu a príliš veľa vlastných nápadov nepridávajú.

To by ešte nemusel byť problém – originálna likvidácia zlodejov predsa len tak neomrzí, čo nakoniec dokazuje aj miliónkrát videný, no stále nestarnúci originál. Trailer však príliš nevyniká ani v tomto smere – pasce mladého hrdinu pôsobia fádne a príliš veľa úsmevu na tvári zatiaľ nevyčarili

Možno nad filmom palicu lámeme priskoro, nový Sám doma však zatiaľ pôsobí ako absolútne zbytočný a neoriginálny film, ktorý sa len snaží využiť slávne meno svojho predchodcu.

Hlavnú úlohu vo filme zastane herec Archie Yates, ktorého si možno pamätáš z vydarenej snímky Jojo Rabbit, kde stvárnil Yorkiho. O réžiu filmu sa postaral Dan Mazer. Tomu komédie nie sú cudzie, na svedomí má filmy ako Bruno, Dieťa Bridget Jonesovej či Vianočná žúrka.

Home Sweet Home Alone štartuje exkluzívne na streamovacej platforme Disney+, stane sa tak 12. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP