Takmer pol roka po oficiálnom ohlásení šiestej časti legendárnej série GTA sa k nám dostal jednoznačne najväčší únik, čo sa týka postáv, máp či gameplayu. Ide o takzvanú „development bible“, teda akýsi scenár, podľa ktorého autori postupujú pri tvorbe hry.

Používateľ GameDude ju zverejnil na portáli GamingFora a samotný 121 stranový dokument potvrdzuje, že novinka bude obsahovať mapy Liberty State, Vice City, ale tiež Cottonmouth a Carcer City, ktoré sú známe hráčom série Manhunt. Prológ hry sa má odohrávať v Južnej Amerike, čo tiež potvrdzuje pravdivosť predošlých informácií.

Zasadenie hry bude v roku 2023 a reflektuje teda súčasný svet. Hlavnými postavami  sú Ricardo, bývalý kolumbíjsky tajný agent, bývalý boxer Casey a prvá ženská hlavná postava, policajtka Rose, ktorá prišla o manžela a túži po moci. Popri nich by sa mali opäť ukázať aj niektoré postavy z predošlých dielov, ako Nikko Belic, Bruce Kibutz, Gay Tony a ďalší.

Píše sa tu tiež, že wanted systém bude od základu prekopaný a policajti budú proti tebe po novom používať aj slzný plyn, štíty a dokonca psy. Po spáchaní vážneho zločinu sa budú policajti zdržiavať v okolí miesta činu až šesť hodín, vypočujú svedkov a v rádiu budeš počuť popis svojho zločinu.

NewsBeezer

Z ostatných noviniek tu bude možnosť skryť telo do kufra auta a pri jazde si dávať pozor na jeho poškodenie, pretože sa môže otvoriť a hviezdičky hľadanosti pribúdať. Rockstar má naozaj veľké plány a chce implementovať mechaniky, ktoré zabezpečia čo najvyšší model realistickosti.

Hlavné postavy preto budú musieť pravidelne spávať, v opačnom prípade im klesne život a celkovo budú pomalší. Ďalším faktorom, ktorý dokáže negatívne ovplyvniť vlastnosti protagonistov, je stres. Ten bude stúpať kvôli nedostatku spánku, pri prestrelkách, či prenasledovaní policajnými jednotkami.

Na odbúranie stresu bude existovať viacero spôsobov, ako jóga a rôzne typy drog vrátane LSD, ketamínu, či heroínu. Novinkou bude tiež implementácia parkouru, zlaňovanie budov a skál, ale aj plne upraviteľné interiéry nehnuteľností. Zverejnený dokument obsahuje aj zoznam áut a rádio staníc spolu so soundtrackom.

Zatiaľ je otázne, či je tento leak pravdivý, no ak áno, naozaj sa máme na čo tešiť. Hlavný príbeh má ponúknuť zhruba 80 hodín a bude rozdelený do troch aktov plus finále. Leak ukazuje aj dátum predstavenia na Q3 2022, teda už na jeseň tohto roka a hry samotnej by sme sa mali dočkať koncom 2024.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP