Ešte v januári tohto roka vedúci vývojár pripravovanej hry Diablo Immortal Wyatt Cheng fanúšikov vehementne ubezpečoval, že nový prídavok do kultovej hernej série bude, aj napriek prítomnosti mikrotransakcií, férový pre všetkých hráčov.

V Diablo Immortal neexistuje žiadny spôsob, ako získať alebo vylepšiť vybavenie pomocou peňazí,“ reagoval Cheng na početné otázky týkajúce sa plateného obsahu. Upresnil tiež, že mikrotransakcie budú cielené len na kozmetický obsah a vyzval komunitu, aby nešírila paniku a spravila si na hru svoj vlastný názor.

Pár dní po vydaní už hráči názor veru majú, pozitívny však nie je. Ukázalo sa totiž, že Diablo Immortal, ktorý je na PC a mobilných zariadeniach dostupný v rámci free-to-play, je nielen prešpikovaný mikrotransakciami, ale platený obsah má priamy vplyv na vylepšovanie vybavenia.

Keď chamtivosť nepozná hraníc

Problém sa týka tzv. Legendary Gems, ktoré sa používajú na vylepšenie vybavenia a poskytujú postave výrazné bonusy. V novom Diable ide o extrémne vzácny zdroj, ktorého získanie je podmienené náhodou a spravidla stojí desiatky hodín hrania.

Cenný zdroj si hráči môžu aj kúpiť, ak to však s vylepšovaním postavy myslia vážne, do vrecka budú musieť siahnuť poriadne hlboko. Den of Geek sa totiž na systém pozrel detailne a zistil, že v prípade kupovania Legendary Gems cez mikrotransakcie bude upgrade postavy na absolútne maximum stáť približne 110-tisíc dolárov, alebo tiež 103,5-tisíc eur.

Na získanie najlepšieho vybavenia teda môžu hráči radšej rovno zabudnúť, prinajmenšom dovtedy, kým tvorcovia systém nezmenia.

Veľkú nevôľu so systémom mikrotransakcií dávajú hráči vývojárom poriadne najavo. Diablo Immortal na hodnotiacich portáloch zahrnuli stovkami negatívnych hodnotení, vývojárov štipľavými komentármi bombardujú aj na sociálnych sieťach a herných fórach.

Blizzard sa síce snaží celú vec hasiť, otázne je, do akej miery vývojárske štúdio hráčska nespokojnosť skutočne zaujíma. Bez ohľadu na oprávnenú kritiku spoločnosť na mikrotransakciách vyryžuje milióny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP