Diablo 4 má za sebou mimoriadne vydarené vydanie a krátko po vydaní sa stalo najrýchlejšie predávanou hrou v histórii Blizzardu. Fanúšikovia za prvých pár dní stihli v novinke utopiť viac než 93 miliónov hodín, pričom masívne číslo aj vďaka skvelým recenziám a pozitívnym ohlasom od komunity naďalej narastá.

Vydanie nového dielu ikonickej RPG Blizzardu vyšlo na jednotku, časť fanúšikov ale nevie prehryznúť astronomické ceny mikrotransakcií, ktorými Diablo 4 disponuje. Vývojár sa v tomto prípade rozhodne nedržal pri zemi a za kozmetické doplnky si pýta desiatky eur.

Kto chce doplnky, musí zaplatiť

Prítomnosť mikrotransakcií v Diablo 4 nebola žiadnym tajomstvom a Blizzard obchod s platenými doplnkami predstavil už v prednostnom prístupe. Hlavnou menou v hre je tzv. Platinum, cez ktoré si hráči môžu v obchode kupovať extra obsah.

Platinum nie je v tejto chvíli možné získať žiadnou inou cestou ako zakúpením za skutočné peniaze, Blizzard neskôr bude skrz platinum odmeňovať držiteľov Battle Passu, za ktorý si však rovnako zaplatia. Nie raz, ale každú novu sezónu.

200 jednotiek hernej meny hráča vyjde približne na 2 eurá, za ktoré si však prakticky nič nekúpi. Zmysluplné doplnky sú totiž omnoho drahšie a za najlepšie sady brnenia napríklad vývojári od hráčov pýtajú približne 25 eur.

IGN informuje, že ak by si chcel hráč zakúpiť všetky aktuálne ponúkané doplnky, musel by zaplatiť viac než 330 eur, aj to pri zakúpení cenovo najvýhodnejších balíčkov hernej meny. Doplnky sa nedajú aplikovať na všetky postavy, ale iba na konkrétnu triedu, navyše sa v obchode neustále menia, takže kolobeh utrácania sa nikdy nekončí.

Diablo 4, pochopiteľne, nie je jedinou hrou, ktorá je na podobnom modeli postavená, hráčov však hnevá, že 70-eurová hra vôbec takto drahé mikrotransakcie obsahuje. Dobrou správou naopak je, že Blizzard sa poučil z masívnej kritiky na Diablo Immortal – pri Diablo 4 sú mikrotransakcie čisto kozmetické a na rozdiel od zmieneného free-to-play titulu nemajú žiaden vplyv na progres v hre. Aspoň zatiaľ nie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP