Najväčšia tohtoročná premiéra HBO dopadla na jednotku. Duchovný nástupca Hry o tróny nenaplnil len vysoké divácke očakávania, ale prekvapivo silným spôsobom tiež dominuje sledovanosti. Popularita nového Rod draka totiž narastá s každou epizódou a o takýchto číslach sledovanosti mohla Hra o tróny iba snívať.

Kým sledovanosť väčšiny seriálov krátko po úvodných epizódach spravidla začína klesať, Rod draka k sebe s každou vydanou časťou priťahuje väčšie obecenstvo, informuje Variety. Seriálovú novinku si v priemere nenechá každý týždeň ujsť približne 29 miliónov fanúšikov, čo je pre HBO masívny úspech.

Nový fantasy hit do vrecka hravo schová aj svojho predchodcu – sleduje sa až 3-krát viac ako prvá séria Hry o tróny. Tá, samozrejme, štartovala ešte pred jedenástimi rokmi a zásadnou mierou vydláždila cestu k úspechu Rod draka i celého fantasy žánru, House of the Dragon sa však približuje ku Game of Thrones aj v časoch jeho najväčšej slávy.

Tu síce ešte novinka má čo dobiehať, hovoríme však o čerstvom seriáli, ktorý si divácku základňu stále iba buduje a jeho sledovanosť bude naďalej narastať. Rod draka navyše čelí aj priamej konfrontácii s veľkovýpravnou fantasy Pán Prsteňov: Prstene moci, ktorá k sebe rovnako priťahuje obrovskú divácku pozornosť.

Sledovanosť Hry o tróny

  • 1. séria – 9.3 miliónov
  • 2. séria – 11.6 miliónov
  • 3. séria – 14.4 miliónov
  • 4. séria – 19.1 miliónov
  • 5. séria – 20.2 miliónov
  • 6. séria – 25.7 miliónov
  • 7. séria – 32.8 miliónov
  • 8. séria – 46 miliónov

Sledovanosť nového seriálu má vzhľadom na prichádzajúce ničivé udalosti potenciál ešte narastať, Rod draka sa v najbližších dňoch prehupne do svojej druhej polovice, s ktorou je spojená aj zásadná zmena viacerých obľúbených postáv.

HBO

Bude pokračovať

HBO vzhľadom na obrovský úspech potvrdilo druhú sériu House of the Dragon už päť dní po jeho premiére. Pokračovanie s určitosťou nepríde skôr ako v roku 2024, bude sa však na čo tešiť. Tvorcovia seriálu v rozhovore pre Hollywood Reporter naznačili, že HBO si na pokračovanie vyčlenilo masívny rozpočet a na fanúšikov čakajú vzrušujúce veci.

Je teda možné, že rozsiahla občianska vojna, známa tiež ako Tanec drakov, ku ktorej sa v Rod draka aktuálne schyľuje, bude kompletne pokrytá až v druhej sérii. Isté je, že pokračovanie neuvidíme skôr ako v roku 2024.

Druhá séria zároveň s veľmi vysokou pravdepodobnosťou nebude znamenať koniec seriálu. Tvorcovia Ryan J. Condal a Miguel Sapochnik, ktorý však z postu showrunnera po prvej sérii odstupuje, už majú jasnú predstavu o konci Rod draka a seriál majú podľa interných zdrojov pripravený celkovo na tri až štyri série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP