So včerajším predstavením nového profesionálneho tabletu Apple svetu ukázal aj jeho nový a výkonnejší procesor s obrovskou výpočtovou silou. V skutočnosti je tento kremík ešte lepší ako čip A12 Bionic v nových iPhonoch a ponúka tiež viac grafického výkonu, ktorý využije každý dizajnér. Nový iPad Pro dostal extrémne výkonný procesor A12X Bionic, ktorý je aktuálne tým najlepším, čo si môže zákazník v týchto zariadeniach priať. 

Apple chce svojich fanúšikov pri premiére nových produktov vždy ohromiť číslami, ktoré majú reprezentovať veľké vylepšenia v jeho zariadeniach. Aj keď sa to niekedy môže zdať prehnané, tentokrát mala spoločnosť pri predstavení tabletu iPad Pro skutočne pravdu. V jeho útrobách totiž nájdeme silný čip A12X Bionic, ktorý dostal až 10 miliárd tranzistorov a vo svojej kategórii ponúka ten najvyšší výkon. Apple tak skutočne na tomto procesore zapracoval a svojich verných včera poriadne prekvapil.

Apple A12X Bionic je pre výrobcu obrovským triumfom

Zmeny, ktorých sa nový iPad Pro dočkal sú najväčšie za posledné roky. Hoci má táto novinka o 45 % viac tranzistorov ako procesor A12 Bionic v nových iPhonoch, neznamená to, že má aj o toľko vyšší výkon. Kľúčom všetkých vylepšení je však lepšia architektúra čipu, ktorý má teraz až 8 jadier. Apple tak mohol do svojho nového tabletu vložiť ešte viac výpočtovej sily, a to vďaka lepšiemu chladeniu procesora, ktorého teplo bude vďaka väčšej ploche lepšie odvádzané. Riešiť efektívne chladenie modelu A12X Bionic by bolo v iPhone skutočne náročnou úlohou.

Nenechaj si ujsť
Apple predstavil suverénne najlepší iPad histórie. Obrovský výkon dopĺňajú inovatívne funkcie

Zároveň má procesor v iPade Pro prístup k zdroju energie, ktorý poskytuje väčšiu kapacitu ako batéria v najnovších iPhonoch. Zatiaľ čo sa 6-jadrový A12 Bionic pýši titulom najlepšieho procesora medzi smartfónmi, čip v novom tablete spoločnosti výkonom zdolá aj mnohé prenosné notebooky a iné mobilné zariadenia, čo Apple prehlásil aj počas včerajšej premiéry. Podľa neho je nový iPad Pro výkonnejší ako 92 % všetkých prenosných počítačov predaných od júna 2017 do júna 2018. Aj keď nie je presne jasné, aké zariadenia mala spoločnosť namysli, v istom smere sa rozhodne nemýli.

Vývojári a najnáročnejší používatelia už budú vedieť ako s masívnym výkonom nového tabletu s procesorom A12X Bionic naložiť. Jeho potenciál vníma aj Adobe, tvorca jedného z najlepších grafických programov. Táto spoločnosť prisľúbila priniesť svoj Photoshop CC do iPadu Pro už v budúcom roku, aby tak mohol každý jeho majiteľ využiť všetok výpočtový výkon naplno. Okrem týchto úloh sa nový kremík uplatňuje aj pri stále lepšej rozšírenej realite. Raz darmo, Applu sa podarilo vytvoriť procesor, ktorý konkurencia tak skoro neprekoná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú