Zdá sa, že po seriáli Černobyľ a snímke Kursk sa Rusko bude musieť vysporiadať s ďalšou nelichotivou novinkou z filmového sveta. HBO sa totiž chystá vyrozprávať tragický prípad spojený s jednou z najhorúcejších politických káuz uplynulých rokov.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Podľa informácií portálu Variety je aktuálne vo vývoji limitovaná séria Londongrad, ktorá bude vychádzať z knihy „The Terminal Spy“ od Alana Cowella. Jej jadrom je skutočný príbeh Alexandra Litvinenka, bývalého agenta ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), ktorý po úteku do Británie v roku 2001 dostal politický azyl a pracoval pre britskú tajnú službu MI6.

Alexander Litvinenko bol následne v roku 2006 v Londýne otrávený vzácnym a veľmi silným rádioaktívnym izotopom polónia 210, ktorý mu spôsobil pomalú a „mučivú smrť.“ Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) nedávno dospel k záveru, že za otravu kritika Kremľa Alexandra Litvinenka je zodpovedné práve Rusko.

Silná ústredná postava

Podobu špiónovi prepožičia slávna britská hviezda Benedict Cumberbatch, ktorý by mal zároveň zastávať aj úlohu výkonného producenta prostredníctvom svojej produkčnej spoločnosti Sunnymarch.

TMDB

Zaujímavosťou pripravovanej série Londongrad je, že to nie je jediný ohlásený projekt na túto tému. Pred pár týždňami informoval Deadlineže škótsky herec David Tennant bude účinkovať v menšej dráme Litvinenko, ktorá však bude uvedená len v rámci lokálnej britskej televízii ITV.

Bude tak zaujímavé sledovať, ktorý projekt a herec si poradí s danou látkou lepšie. Cumberbatch stvárnil počas svojej kariéry viacero vysoko uznávaných televíznych úloh. Najznámejšiu rolu určite pre neho predstavuje legendárny detektív Sherlock Holmes v seriáli Sherlock od spoločnosti BBC.

Táto úloha mu vyniesla viacero nominácií na cenu Emmy a BAFTA. Nedávno si ho diváci mohli tiež užiť v limitovanej sérii Showtime Patrick Melrose, založenej na sérii románov napísaných Edwardom St. Aubym. Britský herec sa aktuálne pripravuje na pokračovanie marvelovského Dr. Strange, ktoré by sa malo uviesť divákom už budúci rok v máji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú