Dnešným dňom sa oficiálne roztáča kolotoč predstavovania vlajkových smartfónov svetových spoločností. Ešte pár dní pred tým, ako nám svoje najvýkonnejšie novinky odhalí LG, Samsung či Huawei, sa o slovo hlási jeho dcérska spoločnosť Honor, ktorá dnes odhalila svetu svoj nový vlakový model V9.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ten bude akousi lacnejšou alternatívou pre Huawei P10, avšak na kvalite spracovania a po dizajnovej, fotografickej či výkonnostnej stránke sa tento cenový rozdiel určite neprejaví. Nedávno odhalená novinka totižto ponúka konštrukciu vyrobenú z vysoko kvalitného hliníka, ktorý prekrýva celé telo zariadenia až na jeho prednú stranu. Tú vypĺňa odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán, pod ktorým sa nachádza displej o uhlopriečke 5,7-palcov. Tento zobrazovací panel ponúka jemné 2K rozlíšenie, vďaka čomu zobrazí multimediálny obsah v perfektnej kvalite. Na tejto strane sa okrem iného nachádza aj predná selfie kamera.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Mobile.it168

Nedostali sa však na ňu žiadne ovládacie tlačidlá, a tak budú k dispozícií softvérové, ktoré si ukroja malý kúsok zo spodnej časti obrazovky. Na zadnú stranu novinky sa dostal skener odtlačkov prstov, ktorý by mal zároveň plniť funkciu inteligentného tlačidla. Nepochybne najväčšiu pozornosť však na zadnej strane púta duálny fotoaparát, ktorému robí spoločnosť dvojitý LED blesk.

zdroj fotografie: Honor

Dvojica fotografických snímačov sa stará o vytváranie fotografií s 12 MPx rozlíšením, ktoré sú obohatené o prekrásny bokeh efekt. Pri vytváraní kvalitných záberov dopomáhajú aj vylepšené senzory zaznamenávania bielej a čiernej farby, ktoré sa spoločne s clonou f/2.2 postarali o výnimočne dobrú svetelnosť.

zdroj fotografie: Honor

Aby toho nebolo málo, dvojica fotoaparátov v spojitosti s laserovým zaostrovaním dokáže vytvárať 3D zábery, ktoré následne môžu byť použité pri vytváraní modelu v 3D tlačiarni. V útrobách Honoru V9 sa skrýva 8-jadrový procesor Kirin 960, ktorý môžu dopĺňať buď 4, alebo 6 GB RAM pamäte. Veľkosť interného úložiska sa taktiež líši v závislosti od verzie prístroja a na výber je z 64 alebo 128 GB kapacity.

zdroj fotografie: Techmiao

K tomu všetkému sa dostalo aj na 4000 mAh batériu, ktorá sa skrýva v tele s hrúbkou 6,97 milimetrov. Tá navyše podporuje rýchle nabíjanie skrz USB Type-C konektor. Nezabudlo sa ani na 3,5 mm audio jack či obľúbenú grafickú nadstavbu EMUI 5.0, ktorá beží na systéme Android 7.0 Nougat.

zdroj fotografie: Honor

Novinka v základnej verzii so 4 GB RAM pamäte a 64 GB úložiskom sa začne v domovskej Číne predávať za 2599 juanov, čo je približne 358 €. Výkonnejšia verzia obsahujúca 6 GB RAM a rovnaké 64 GB úložisko bude stáť 2999 juanov, čiže niečo okolo 413 €. Najlepšie vybavený model so 128 GB úložiskom a 6 GB RAM si budú môcť obyvatelia Číny zakúpiť v prepočte za 482 €. Informácie o podpore konkrétnych LTE pásiem, ako aj o oficiálnej dostupnosti u nás na Slovensku zatiaľ známe nie sú.

Zobraziť slovenskú cenu parádneho Honoru 8

zdroj fotografie: Honor

zdroj fotografie: Honor

zdroj fotografie: Honor

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
61%
Chcem to
4%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]