Mobile World Congress v Barcelone je už za rohom, čo znamená, že o pár týždňov uvidíme najdôležitejšie novinky tohto roka. Predstavených by malo byť aj niekoľko vlajkových lodí, no niektoré z nich budú predstavené aj mimo tohto veľtrhu. Jednou z nich je čínsky Honor V9.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O nástupcovi nesmierne populárneho Honoru 8 sme už písali a Honor teraz konečne oficiálne oznámil aj dátum predstavenia. Stane sa tak 21. februára, teda tesne pred MWC, ktoré začína 27. februára. Honor V9 bude kľúčovým smartfónom tohto roka, a to najmä v segmente cenovo dostupných high-endov. Čínska certifikácia TENAA už stihla prezradiť 5,7-palcový displej s QuadHD rozlíšením, čo značí pripravenosť pre virtuálnu realitu.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

honor v9zdroj fotografie: Softpedia News

Nenechaj si ujsť
Nástupca Honoru 8 prinesie viacero zmien v dôležitých oblastiach

Vo výbave bude aj osemjadrový procesor Kirin s frekvenciou 2.4 GHz. Podobne ako Huawei P9 a Honor 8, aj nová generácia bude pokračovať v trende duálnych fotoaparátov. Na zadnej strane teda nájdeme dva snímače s rozlíšením 12 MPx a 2 MPx. Pestrý by mal byť aj výber pamäťových verzií, pričom si budeš môcť vybrať zo 4/6 GB RAM pamäti a z úložiska s kapacitou 64 alebo 128 GB. Ponechaná bude aj možnosť rozšírenia microSD kartami.

honor v9

Uniknutá podoba Honoru V9 z TENAA

zdroj fotografie: PhoneArena

Do tenkého tela s nízkou hmotnosťou sa dostane zväčšený 3900 mAh akumulátor. Samozrejmosťou je tiež predinštalovaný Android Nougat s nadstavbou EMUI. Výbava síce neznie až tak revolučne, no treba mať na pamäti, že smartfóny Honoru sa vyznačujú výborným pomerom ceny ku zvyšku výbavy. Cenu, no hlavne dostupnosť by sme sa teda mali dozvedieť už 21. februára na oficiálnom predstavení.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.