Huawei len prednedávnom zabodoval s vlajkovými modelmi Mate 10 a Mate 10 Pro, a už sa na nás valí ďalšie zariadenie. Tentoraz ide o smartfón pod značkou Honor, ktorý prináša rozhodne lákavé špecifikácie a zaujímavú cenu.

Spomínanou novinkou je Honor V10, ktorý nesie niekoľko podobností s modelmi Mate 10. Už pri prvom pohľade je jasné, kde sa čerpala inšpirácia v oblasti dizajnu, no je toho viac. Displej Honor V10 prináša trendový pomer strán 18:9 a rozlíšenie 2160 x 1080 pixelov. Veľkosť obrazovky dosahuje 5,99-palcov a vnútornej výbave velí procesor Kirin 970. Ten k sebe dostáva aj dve možnosti pre operačnú pamäť, a to s hodnotami 4 alebo 6 GB.

 

Čo s týka vnútorného úložiska, k dispozícii bude opäť dvojica verzií, tentoraz v prevedení 64 alebo 128 GB. Nechýba pritom podpora microSD kariet. Batéria dostáva slušnú kapacitu 3 750 mAh, no chýbať jej bude technológia rýchleho nabíjania. Pri dnešných pomeroch rozhodne poteší prítomnosť 3,5 mm audio jacku. Honor V10 bude dostupný v 4 farbách, a to modrej, zlatej, čiernej a červenej.

Kvalitné fotoaparáty, lákavá cena

Tešiť sa rozhodne môžeme na fotografickú výbavu. Na prednej strane Honor V10 si našiel svoje miesto 13 MPx snímač s clonou f/2.0, no a k tomu pridáva zaujímavú funkciu. Poznáš interaktívnych „smajlíkov“ animoji z iPhonu? Tak Honor V10 prináša podobnú možnosť vytvárať a posielať animované emotikony pomocou prednej kamery.  Vzadu sa nachádza dvojica snímačov. Prvý z nich je monochromatický s clonou f/1.8 a rozlíšením 20 MPx. Spoločnosť mu robí 16 MPx senzor. Prítomná však nie je žiadna optická stabilizácia obrazu a v porovnaní s modelmi Mate 10 tentoraz nejde o snímače Leica.

Honor V10 sa na trh dostane 5. decembra. Žiaľ zatiaľ je oficiálne potvrdená len dostupnosť pre Čínu. Predávať sa bude za približne 345 € vo verzii 4 GB/64 GB a vylepšený model s výbavou 6 GB RAM a 128 GB úložiskom bude v domovskej Číne dostupný za cenu okolo 380 €. Viac informácií o dostupnosti smartfónu by sme mohli dozvedieť 5. decembra na konferencii Huawei. Ak by sa zariadenie dostalo aj do Európy, rozhodne by sme boli za.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny