Honor ešte v priebehu mája uviedol svoju vlajkovú loď Honor 10 na slovenský trh. Telefón zaujal lákavým pomerom ceny a výkonu, a skvele si viedol aj v našej recenzii. Teraz na zariadenie mieri aktualizácia, ktorá by ešte mala zlepšiť jeho výkon.

Od 3. augusta všetky Honor 10 postupne obdržia aktualizáciu GPU Turbo, ktorá má významne zvýšiť výkon spracovania obrazu a zvyšuje priemernú rýchlosť snímok na maximum. GPU Turbo sa tak prejaví predovšetkým pri hraní hier. Aktualizácie už prešla beta testovaním a teraz je dostupná pre všetky vlajkové lode Honor 10.

Zobraziť celú galériu (0)
Matúš Mitro/FonTech

Honor predstavil technológiu GPU Turbo ešte v júni a prvýkrát ju využil v smartfóne Honor Play. Neskôr predstavil aj špeciálnu edíciu Honor 10 GT s danou technológiou. Teraz teda funkcia prichádza prostredníctvom OTA technológie aj na vlajkový model Honor 10. Smartfóny sú s touto technológiou schopné oveľa efektívnejšie spúšťať graficky náročné hry.

Zobraziť celú galériu (0)
Matúš Mitro/FonTech

Pri predstavení výrobca udával aj pozitívny dopad na výdrž batérie, ktorá práve pri vysokom výkone rýchlo stráca energiu. GPU Turbo má spracovávať grafické dáta o 60 % efektívnejšie než je tomu pri súčasnej technológii.

Vlajkový model za rozumný peniaz

Honor 10 prináša procesor z vlastnej dielne Kirin 970, ktorý ponúka osem jadier s taktom 2,36 GHz a ďalší procesor, ktorý sa stará o funkcie umelej inteligencie. Spoločnosť mu robí 4 GB RAM, ktoré bez problémov postačujú aj na náročnejší multitasking. Interná pamäť telefónu prichádza vo dvoch variantoch – 64 GB a 128 GB.

Výdrž telefónu zaisťuje batéria s kapacitou 3400 mAh. Smartfón beží na najnovšom Androide 8.1 Oreo s nadstavbou používateľského rozhrania EMUI 8.1. Honor 10 využíva USB typu C rozhranie. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Telefón ovláda systém Dual SIM alebo taktiež technológiu NFC.

Dizajnovo ide na vlne tohtoročných smartfónov a aj tu nájdeš veľký displej s výrezom. Jeho uhlopriečka je 5,84″, je typu IPS a ponúka rozlíšenie 2280 x 1080 px. Pod ním sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Vo výreze môžeš nájsť rôzne senzory a až 24 MPx prednú kameru s podporou AI. Vzadu si svoje miesto našiel duálny fotoaparát, ktorý takisto ponúka AI prvky. Primárny snímač má 20 MPx, zatiaľ čo sekundárny 16 MPx.

Pokiaľ teda máš tento smartfón, určite nám daj vedieť, či si ohlásenú aktualizáciu dostal a ako sa prejavila na výkone v reálnych podmienkach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom