Rozmery smartfónov z roka na rok rastú a spolu s nimi aj uhlopriečky ich obrazoviek. Zastúpenie medzi obrími modelmi má teraz už aj dcérska spoločnosť čínskeho giganta, ktorá ukázala svoj doteraz najväčší kúsok. Nový Honor Note 10 dostal do vienka nadupané špecifikácie, ktoré vyhovejú aj najnáročnejším používateľom, pričom si zachováva férové ceny.

O tejto novinke od spoločnosti Honor sme slýchali už zopár týždňov. Podľa vyjadrení výrobcu mal byť nový Note 10 vo vývoji poriadne dlho, aby inžinieri vyšperkovali jeho vlastnosti. Honor však nečakal na najbližšiu konferenciu IFA 2018 v Berlíne a svoju gigantickú vlajkovú loď predstavil ešte skôr.

Majestátny displej s kvalitnými farbami

Zrak každého ihneď upúta masívny zobrazovací AMOLED panel, ktorý u Honoru Note 10 dosahuje uhlopriečku až 6,95″, pričom okolo okrajov dostal len tenké rámiky. Používateľa však neurazí ani kvalitou svojho obrazu, kde ponúka FullHD+ rozlíšenie pri pomere strán 18,5:9, ale aj podporu štandardu HDR10. Farby obrazovky navyše upravuje umelá inteligencia, ktorá pozdvihne kvalitu videa až o 20 % vďaka vypĺňaniu pixelov pre živšie podanie farieb.

Okraje obrazovky sú príjemne zaoblené v 2.5D tvare, aby bolo držanie tohto obrovského modelu čo najpohodlnejšie. Honor navyše zanevrel na výrez displeja, ktorý tak neuberá z plochy obrazovky. Rovnaké spracovanie skla ponúka aj zadná stena, ktorej navyše výrobca doprial špeciálnu nano-vrstvu z oxidu kovu, ktorý reflektuje so slnečnými lúčmi. Oku lahodiaca farba „Phantom Blue“ vo svojich odrazoch kombinuje fialové a modré farby, no dostupný je tiež Honor Note 10 v čiernej verzii „Magic Night Black“.

Výkonný hardvér chladí kvapalina

Pod veľkou sklenenou zadnou stenou sa skrýva výkonný hardvér, ktorý svojimi vlastnosťami poteší každého používateľa. Základom všetkého je silný procesor Kirin 970, ktorý sa už osvedčil v niekoľkých predchádzajúcich modeloch Honoru a spoločnosti Huawei. Jeho doménou je tiež podpora umelej inteligencie. Model Note 10 ale prináša aj technológiu GPU Turbo, ktorá hardvér smartfónu nakopne pri hraní hier, kedy z neho „vyžmýka“ všetok potrebný výkon.

Nenechaj si ujsť
Honor 10 vo verzii „GT“ sa s 8 GB RAM a technológiou GPU Turbo zameriava na segment herných smartfónov

Honor do tejto novinky zabudoval aj jedinečné tlačidlo pre funkciu CPU Turbo, ktorá umožní procesoru vyťažiť zo seba maximum výpočtovej sily. Po jeho stlačení začne systém ukončovať procesy v pozadí, aby tak pri hraní hier nedochádzalo ani k najmenšiemu zaváhaniu. K tomu všetkému sa pridáva aj 6 GB, respektíve 8 GB, operačnej RAM pamäte. Verzia so 64 GB a 128 GB ROM prináša „len“ 6 GB RAM-ky. Najvyššia konfigurácia smartfónu so 128 GB dostáva veľkú 8 GB pamäť RAM.

Aby sa tento výkonný hardvér neprehrieval, stavil výrobca na technológiu vodného chladenia „The Nine“. Tá obsahuje chladiacu trubicu podobnú tej, ktorú nájdeme v notebooku MacBook Air a odvádza až o 41 % viac tepla z procesora, ktorý schladí aj o 10 °C. Zdrojom energie tohto nadupaného hardvéru je veľká 5 000 mAh batéria, ktorá prináša dostatok energie pre 18-hodinové nepretržité prehrávanie videa, ale aj niekoľkohodinové hranie hier.

S týmto akumulátorom zvládne smartfón bežať na jedno nabitie pohodlne aj viac ako 1 deň. Rovnako problémom nie je ani nabíjanie, ktoré zabezpečuje výkonný adaptér s výstupom 5 V/4,5 A. Ten naplní kapacitu batérie už za 2 hodiny.

Skvelým fotoaparátom vypomáha umelá inteligencia

Honor Note 10 ale prináša výhody nielen pre zarytých hráčov. Svojimi možnosťami vyhovie tiež biznismenom, ktorí využijú funkciu rozdelenia obrazovky na 2 časti, či káblovú, ale aj bezdrôtovú projekciu obrazu vo FullHD kvalite. Rovnako skvelé vlastnosti ponúkajú aj fotografické snímače tejto novinky.

Na zadnej stene nájdeme vertikálne orientovanú dvojicu objektívov, ktoré dostali 16 MPx a 24 MPx rozlíšenie s nízkou clonou f/1.8 a nechýba im podpora umelej inteligencie. Tá nielenže dokáže rozoznať fotografované scény, ale zvláda zároveň stabilizovať obraz, a to aj pri nočných záberoch. Obdobné výhody prináša táto technológia aj pre 13 MPx selfie fotoaparát.

Lákavá cena na záver

Výrobca ale nezabudol ani na aktuálny systém, ktorým je Android 8.1 Oreo doplnený o známu nadstavbu EMUI. Špičkou ľadovca sú ešte reproduktory s podporou Dolby Atmos pre kvalitnú reprodukciu zvuku. Dcérska spoločnosť čínskeho Huawei teraz svetu znova ukázala, že dokáže vyrobiť skutočne špičkový smartfón, na ktorý však nenalepí horibilné ceny.

Základná verzia modelu Honor Note 10 so 6 GB RAM a 64 GB ROM sa bude v domácej Číne predávať za zhruba 350 €, zatiaľ čo za 2-násobné úložisko si zákazník priplatí ďalších 50 €. Najvýkonnejší model s 8 GB RAM a 128 GB ROM bude dostupný už za približne 450 €. Tieto ceny však platia pre domácich zákazníkov a spoločnosť zatiaľ neprezradila, či Note 10 prinesie aj do Európy a aké ceny u nás dostane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom