Nové smartfóny od Honoru budú dostávať pravidelné aktualizácie až 24 mesiacov

banner-honor5xHonor, dcérska spoločnosť Huawei, plánuje s ich novým modelom Honor 8 priniesť svetu aj nový spôsob starostlivosti o svoje zariadenia. Plánuje ísť po vzore Googlu, ktorý svoje Nexus zariadenia drží vždy aktuálne.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť sa rozhodla, že nadchádzajúce zariadenia budú aktualizované až po dobu 24 mesiacov. Je to dosť odvážny sľub, no príklad by si mohli zobrať asi všetci výrobcovia Android smartfónov. V dnešnej dobe, kedy nové modely vychádzajú z tovární každý deň, sa softvérovej aktualizácie dočká len málo telefónov. Na sociálnej sieti Google + o tom napísal Taylor Wimberly, jeden z manažérov čínskeho giganta Huawei v USA. Prísľub by mal zahŕňať rýchle bezpečnostné záplaty a opravy softvérových chýb.

Honor 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Honor_G+

Honor plánuje vydávať aktualizácie aspoň raz za tri mesiace počas prvých 12 mesiacov, kedy bude aktualizácia vždy zahŕňať aj vylepšovanie funkcií alebo pridávanie nových. V menej pravidelných intervaloch by potom mali pokračovať aj následujúcich 12 mesiacov. Po skončení 24 mesačného cyklu však budú naďalej doručované aktualizácie, no pôjde hlavne o bezpečnostné záplaty. Aj keď je otázne, ako často bude po prvých 12 mesiacoch výrobca svoje zariadenia aktualizovať, veríme, že sa bude naozaj snažiť. Ak sa to Honoru podarí, bude to veľmi dobrý príklad aj pre iných výrobcov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.