Honor, dcérska spoločnosť Huawei, nedávno predstavila nového nástupcu minuloročného zástupcu prémiového segmentu. Honor 9 splní očakávania mnohých používateľov nielen elegantným dizajnom, ale aj nadupanou výbavou, pričom sa už teraz dostáva aj do Európy. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Honor sa medzi popredných výrobcov smartfónov vypracovala vďaka kvalitným smartfónom, ktoré si obľúbilo nespočetné množstvo zákazníkov. Okrem obsadenia strednej a nižšej triedy však portfólio výrobcu zahŕňa aj prémiové vlajkové lode. K nim len prednedávnom pribudol Honor 9, ktorý prináša skvelú hardvérovú výbavu zahalenú v krásnom dizajne. Zadnú aj prednú stenu smartfónu totiž pokrýva sklo, pod ktorým sa nachádza výkonný procesor Kirin 960 spolu so 4/6 GB RAM pamäte.

zdroj fotografie: sina.com

Nenechaj si ujsť
Čínski zabijaci zoči voči v rýchlostnom teste: Xiaomi Mi6 vs Honor 9

Verzia s menšou RAM sa však dostane iba do Spojeného kráľovstva a my sa tak môžeme tešiť na výkonnejší variant. Veľkosť interného úložiska dosahuje kapacitu 64 GB. Prednú stranu obýva 5,15″ displej s FullHD rozlíšením, pod ktorým sa tentokrát nachádza snímač odtlačkov prstov. Nad obrazovkou nájdeme 8 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.0. Pohľad na zadnú časť zariadenia odhaľuje duálny fotoaparát s hlavným 12 MPx RGB snímačom, ktorému vypomáha sekundárny 20 MPx monochromatický snímač.

zdroj fotografie: Honor

Dostatok energie zabezpečuje slušná 3200 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha prostredníctvom USB-C konektora. A samozrejme nechýba podpora pre technológiu rýchleho nabíjania. Honor 9 beží na novom Androide 7.0 Nougat, ktorý skrášľuje nadstavba EMUI 5.1. Za túto špičkovú výbavu si zákazníci v Európe zaplatia až 499 €, pričom si budú môcť vybrať morskú modrú, čiernu a sivú farebnú verziu. Sklady našich obchodov a operátorov sa touto novinkou ešte len napĺňajú.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
50%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]