Honor, dcérska spoločnosť Huawei, nedávno predstavila nového nástupcu minuloročného zástupcu prémiového segmentu. Honor 9 splní očakávania mnohých používateľov nielen elegantným dizajnom, ale aj nadupanou výbavou, pričom sa už teraz dostáva aj do Európy. 

Spoločnosť Honor sa medzi popredných výrobcov smartfónov vypracovala vďaka kvalitným smartfónom, ktoré si obľúbilo nespočetné množstvo zákazníkov. Okrem obsadenia strednej a nižšej triedy však portfólio výrobcu zahŕňa aj prémiové vlajkové lode. K nim len prednedávnom pribudol Honor 9, ktorý prináša skvelú hardvérovú výbavu zahalenú v krásnom dizajne. Zadnú aj prednú stenu smartfónu totiž pokrýva sklo, pod ktorým sa nachádza výkonný procesor Kirin 960 spolu so 4/6 GB RAM pamäte.

zdroj fotografie: sina.com

Nenechaj si ujsť
Čínski zabijaci zoči voči v rýchlostnom teste: Xiaomi Mi6 vs Honor 9

Verzia s menšou RAM sa však dostane iba do Spojeného kráľovstva a my sa tak môžeme tešiť na výkonnejší variant. Veľkosť interného úložiska dosahuje kapacitu 64 GB. Prednú stranu obýva 5,15″ displej s FullHD rozlíšením, pod ktorým sa tentokrát nachádza snímač odtlačkov prstov. Nad obrazovkou nájdeme 8 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.0. Pohľad na zadnú časť zariadenia odhaľuje duálny fotoaparát s hlavným 12 MPx RGB snímačom, ktorému vypomáha sekundárny 20 MPx monochromatický snímač.

zdroj fotografie: Honor

Dostatok energie zabezpečuje slušná 3200 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha prostredníctvom USB-C konektora. A samozrejme nechýba podpora pre technológiu rýchleho nabíjania. Honor 9 beží na novom Androide 7.0 Nougat, ktorý skrášľuje nadstavba EMUI 5.1. Za túto špičkovú výbavu si zákazníci v Európe zaplatia až 499 €, pričom si budú môcť vybrať morskú modrú, čiernu a sivú farebnú verziu. Sklady našich obchodov a operátorov sa touto novinkou ešte len napĺňajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú