Huawei už nejaký ten čas pracuje na svojej Honor „deviatke“, o čom svedčia aj obrázky, ktoré sa objavili už v apríli. Minuloročný Honor 8 je už tak správny čas nahradiť novším modelom.

Aktuálny Honor 8 po vzore svojho staršieho predchodcu, Honor 6 Plus, ponúka duálny zadný fotoaparát s 12 MPx senzormi. Nový trend duálnych fotoaparátov nepreskočí ani prichádzajúca vlajková loď tejto čoraz populárnejšej značky, Honor 9. Ten má priniesť vylepšené snímače, pričom jeden z nich dostane 20 MPx rozlíšenie, druhý zasa 12 MPx. Je dosť možné, že na týchto snímačoch sa bude podieľať známa spoločnosť Leica, ktorej logo sa nesie aj na zadnej strane Huawei P10 či Mate 9.


zdroj fotografie: Weibo/@ichangezone

Ako je to už vo svete smartfónov známe, spoločnosti pri svojich novinkách rady hľadajú inšpiráciu u konkurencie, čo sa dizajnu týka. Z fotografií je vidieť, že údajný Honor 9 sa náramne podobá na Mi6 od Xiaomi. Zadná stena telefónu je lesklá, so zaoblenými okrajmi. Na fotografii je tiež vidieť umiestnenie dvoch fotoaparátov, vedľa ktorých je laserové zaostrovanie a duálny LED blesk.


zdroj fotografie: Weibo/@ichangezone

Hlavnou, a pre mnohých aj veľmi pozitívnou zmenou, je presun skeneru odtlačkov prstov zo zadnej strany priamo pod displej. Pri minuloročnom modeli skener obsahoval takzvanú funkciu Smart Key, kde si si mohol pomocou tohoto snímača otvoriť ľubovolnú aplikáciu. Je dosť možné, že táto funkcia zostane zachovaná.

zdroj fotografie: Weibo/@ichangezone

V aktuálnom trende sú nielen duálne fotoaparáty, ale aj odstraňovanie 3,5 mm audio jacku. Honor 9 sa má pridať medzi smartfóny, ktoré tento konektor postrádajú. Chýbať nebude ani už pomerne rozšírený USB Type-C konektor. Ďalšie detaily o Honore 9 sú zatiaľ neznáme. Telefón by mal byť predstavený niekedy na konci júna, čo je dosť pravdepodobné, pretože aj jeho predchodca bol predstavený pred rokom presne v tej istej dobe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú