Dnešná doba je plná rôznej techniky, ktorá nám má uľahčiť život. Niekedy sa však ľudia na výdobytkoch modernej doby stávajú závislými. Ideálnym príkladom sú smartfóny a sociálne siete, od ktorých mnohokrát používatelia nevedia odtrhnúť zrak. To vyvoláva nebezpečné situácie najmä na cestách a prechodoch pre chodcov. 

Mnohokrát sa stáva, že nepozorní používatelia sa stávajú obeťami dopravných nehôd. Tie sú zapríčinené ich nepozornosťou, keď si popri chôdzi venujú len svojmu smartfónu. Tento veľký problém sa rozhodli riešiť v holandskom mestečku Bodegraven, kde inštalujú do chodníkov pred prechodmi nové typy semafórov. Svietiaci pruh v chodníku má upútať pozornosť tých, ktorí pozerajú do svojho smartfónu. Okrem toho, že sú nové semafóry umiestnené v chodníku, fungujú na rovnakom princípe ako stĺpové.


zdroj fotografie: Business Insider

Nenechaj si ujsť
Elon Musk dostal šialený nápad! Uvažuje nad vybudovaním podzemného systému dopravy

Za týmto projektom stojí spoločnosť HIG Traffic Systems, ktorá chce túto užitočnú novinku rozšíriť aj do ďalších miest. Zatiaľ je však nový systém semafórov iba v testovacej fáze, no už teraz tento projekt vyvoláva aj kontroverzné otázky. Zamestnanec holandskej spoločnosti pre dopravnú bezpečnosť sa v tomto smere vyjadril: „Nie je príliš dobrým nápadom naďalej podporovať majiteľov smartfónov, aby do nich stále popri chôdzi pozerali.“ Ľudia by mali byť omnoho opatrnejší pri používaní nielen počas chôdze a dbať na dopravnú bezpečnosť.

Pošli nám TIP na článokNovinky