Zdá sa, že postupom času sú kamenné predajne nahradené internetovými obchodmi. Neplatí to však len v prípade drobností či príslušenstva, ale aj produktov s väčším rozmerom. Tie mnohokrát cestujú viacerými spôsobmi dopravy z krajiny vzdialenej aj vyše 1000 kilometrov. Práve preto nanešťastie nastávajú aj prípady, kedy dôjde tovar značne poškodený.

Svoje by o poškodených produktoch vedela rozprávať aj holandská spoločnosť VanMoof, ktorá sa zaoberá výrobou bicyklov. Poškodené zásielky bicyklov do USA firme už dlhší čas robili problémy, nakoľko prišli o množstvo peňazí a možno aj zákazníkov. Nastal teda čas na zmenu doručovacej stratégie, ktorá sa im podarila priam geniálne.

Prečítajte si tiež!
Mladík si kúpil PlayStation 4 v obchode za 9 €. Pri šikovnom triku využil ovocie

Nápad za milión

Asi najjednoduchším nápadom je problém s poškodením prepravovaného tovaru vyriešiť pomocou lepšej izolácie samotného produktu či priniesť väčšie a odolnejšie zabalenie samotného produktu (v tomto prípade bicykla). Holandská spoločnosť sa však rozhodla pre omnoho elegantnejšie a hlavne lacnejšie riešenie, ktoré prekvapí nejedného z nás.

Predstavitelia spoločnosti sa spýtali sami seba čo v skutočnosti milujú Američania a čo by kuriérov prinútilo narábať so zásielkami oveľa jemnejšie a šetrnejšie. Odpoveďou bola veľká obrazovka televízora. Tento nápad zapadal aj do ich konceptu, nakoľko zabalený bicykel disponoval približne rovnakou veľkosťou a tvarom krabice ako aj krabica s obrovskou telkou.

Svoje bicykle za 3000 € teda spoločnosť začala baliť do falošných TV krabíc, ktoré mali naznačovať, že v skutočnosti ide o reálny televízor. Zdá sa, že táto finta im vyšla na výbornú, nakoľko od tohto momentu firma zaznamenala pokles poškodených zásielok o skvelých 80 %.

S touto ‚‚tajnou‘‘ stratégiou sa snažili predávať čo najdlhšie, až kým im na to neprišiel novinár v jednej z newyorkských predajní. Aj napriek odhaleniu však nedochádza k výrazným poškodeniam a bicykle sú naďalej doručované vo falošných TV krabiciach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom