Samoobslužné pokladne citeľne urýchľujú naše nákupy. Majitelia obchodných reťazcov však týmto krokom vkladajú istú dôveru do svojich zákazníkov s tým, že ich žiadny z nich ich neoklame. Mladý francúz menom Adel však urobil niečo, čomu len ťažko uveriť.

Bral by si hernú konzolu PlayStation 4, keby stála približne 9 €? Kto by ju z také peniaze nebral, však? Takáto cena je ale nereálna. Jedine, žeby si si takúto cenovku na túto hernú konzolu nalepil sám. A to presne mladý francúz spravil.

V miestnom hypermarkete zobral novú konzolu PS4, prešiel s ňou okolo pultov s ovocím a zeleninou, hodil ju na váhu, vytlačil cenovku a šup s ňou do samoobslužnej pokladne. Razom sa tak z 250 € hernej konzoly stali „jablká“, ktorých cena bola približne 9 eur.

Keď sa na to pozrieš s nadhľadom, povieš si, že to bol celkom šikovný ťah, ktorý mladíkovi prešiel. No kradnúť takýmto spôsobom je hlúpe a mladíkova hlúposť sa naplno prejavila na druhý deň, kedy chcel rovnaký pokus zopakovať.

Tu ho už na jeho nešťastie chytili a polícii sa priznal, že prvú konzolu predal za zhruba 100 €. Za tieto peniaze si chcel údajne kúpiť lístok do svojho rodného mesta Nice. Za tento čin sa však tak skoro domov určite nepozrie, pretože mu hrozí trest odňatia slobody na 4 mesiace.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom