Majitelia elektromobilov v Európe dnes zažívajú „malé Vianoce“. Automobilka Tesla dnes dáva všetkým majiteľom elektromobilov nabíjanie zdarma. Ako uviedla spoločnosť na sociálnej sieti X, bezplatné nabíjanie je k dispozícii aj pre vodičov iných značiek.

Až 70 % nabíjačiek Tesla Supercharger v Európe môžu využívať aj majitelia iných elektromobilov ako Tesla. Žiaľ, na Slovensku sú Tesla nabíjačky určené iba pre majiteľov Tesiel, ktorých je však u nás dosť a aspoň tí si dnes môžu nabiť svoje autá na našom území bezplatne.

Až do polnoci teda nebude vodičom účtovaný žiaden poplatok a je jedno, koľkokrát budú počas dnešného dňa nabíjať. Akcia Tesly je teda ešte štedrejšia, ako tá, ktorú si pre slovenských elektromobilistov nedávno pripravil poskytovateľ ZSE Drive.

Reálne tak majitelia môžu na nabíjaní ušetriť desiatky eur a čím viac kilometrov dnes elektromobilom prejdú, tým bude ušetrená suma vyššia. Samozrejme to platí v prípade, že budú počas dnešnej akcie nabíjať výhradne na stojanoch Tesla Supercharger.

Benzín zadarmo nikdy nedostaneš, pri nabíjaní je to však bežný jav

Dostať „plnú nádrž“ úplne zdarma je pre majiteľov spaľovákov niečo nepredstaviteľné, no elektromobilisti môžu nabíjať zadarmo pomerne často – na rôznych lokalitách a rôznymi spôsobmi. Počas letných dovoleniek poskytujú nabíjanie zdarma aj niektoré hotely, ide však väčšinou o pomalé, maximálne 11 kW nabíjanie.

FonTech

ZSE Drive na svojej novej lokalite ale počas augusta umožní majiteľom elektromobilov a plug-in hybridov s možnosťou DC nabíjania vykonať jedno nabíjanie úplne zadarmo. Ide o praktiku, akú prevádzkovatelia čerpacích staníc pri otvorení novej lokality určite nerobia. Na využitie tejto akcie teda majú elektromobilisti ešte pár dní.

Nová lokalita garantuje výkon 300 kW

Ak budú zákazníci ZSE Drive na novej nabíjačke v Banskej Bystrici nabíjať počas augusta viackrát, bezplatná relácia bude tá najdrahšia, dodáva ZSE v tlačovej správe.

Dvojica nových nabíjacích stojanov dokáže nabíjať až 4 vozidlá súčasne, pričom prevádzkovateľ garantuje rezervovanú kapacitu na každý stojan až 300 kW. Ide tak o jeden z mála nabíjacích stojanov na Slovensku, kde môžeš plným výkonom nabíjať prakticky všetky dostupné elektromobily u nás.

ZSE

V prípade, že na jednej nabíjačke budú nabíjať dva elektromobily, ktoré dokopy dokážu prekročiť výkon 300 kW, nabíjačka spravodlivo rozdelí výkon medzi obe autá. V najmenej ideálnom prípade sa tak bude elektromobil nabíjať výkonom 150 kW.

Samozrejme, ak bude na nabíjačke elektromobil, ktorý je schopný nabíjať sa výkonom iba 100 kW, tak pre druhý elektromobil zostane dostupný výkon až 200 kW. Ak sa navyše elektromobil v priemere nabíja výkonom iba 60 kW, platí nižšiu cenu za DC nabíjanie, nie za ultrarýchle nabíjanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú