Heslá používame v dnešnej dobe naozaj na všetko. Niekedy to chce veľa úsilia spomenúť si na to správne. Ľudia, bohužiaľ, používajú slabé heslá a neraz sa stanú obeťami hackerov.  Aliancia Fido, zaoberajúca sa touto problematikou dostala silného partnera v podobe samotného Applu, informuje 9to5Mac.

Aliancia Fido je organizácia, ktorá sa chce zbaviť zadávania hesiel. Skratka Fido znamená Fast IDentity Online a bola založená v roku 2013 skupinou spoločností Lenovo a Paypal. Odvtedy sa jej partnermi stali významní hráči na poli technológií ako Google, Microsoft, Facebook, Samsung či Intel (ich kompletný zoznam si môžeš pozrieť tu.)

Počet partnerov sa prednedávnom rozšíril o nového člena. Ako už vieš, Apple v posledných rokoch kladie veľký dôraz na bezpečnosť a súkromie používateľa. Aliancia Fido navrhuje efektívnejšie riešenie overenia, napríklad cez dôveryhodné zariadenia.

V praxi by to vyzeralo tak, že ak by sa chcel používateľ dostať na webe k svojmu účtu, potvrdenie na identifikáciu mu príde napríklad na jeho smartfón. Podobné riešenie využíva aj Apple pri odomykaní MacBookov či iMacov pomocou hodiniek Apple Watch.

Zadávanie hesiel je otravné, no, samozrejme, v dnešnej dobe veľmi potrebné. Cesta k bezheslovej budúcnosti je však ešte ďaleko. Zapojenie čoraz väčšieho počtu veľkých firiem by však mohlo znamenať skrátenie vývoja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom