RPG nadšenci včera oslavovali sviatok a konečne sa dočkali plnohodnotného vydania tretieho dielu legendárnej série Baldur’s Gate. Premiéra sa nezaobišla bez problémov, ktoré vývojárom na Steame hlásilo viacero hráčov, aj napriek tomu má však herná ikona za sebou famózny štart, informuje IGN.

Baldur’s Gate 3 bol na Steame doposiaľ dostupný v režime predbežného prístupu Early Access, kvôli čomu nebolo možné hru zaradiť na predbežné stiahnutie. To sa hernej službe nakoniec aj vypomstilo, keďže záujem o Baldur’s Gate 3 bol včera masívny a v čase sprístupnenia hry Steam zažíval poriadny nápor.

Celková veľkosť hry dosahuje 122 GB a množstvo hráčov vývojárom hlásilo problémy so stiahnutím alebo spustením titulu. Tí problém adresovali na sociálnych sieťach, kde hráčom odporučili obrniť sa trpezlivosťou pri sťahovaní kvôli vyťaženým serverom a tiež poradili vymazať Early Access verziu hry spoločne s uloženými dátami a nainštalovanými módmi.

Skvelý štart

Odhliadnuc od problémov so sťahovaním či spustením hry môžu vývojári z Larian Studios o skvelom debute. Baldur’s Gate 3 vychádza počas letnej uhorkovej sezóny, kedy hráči síce pred monitormi netrávia toľko času ako zvyčajne, no zároveň sa RPG legenda nestretla s prakticky žiadnou konkurenciou.

Baldur’s Gate 3 sa už krátko po vydaní v rebríčkoch Steamu prepracoval na popredné miesta popularity, nakoniec ide o druhý najúspešnejší debut tohto roka. V prvý deň si čerstvé RPG naraz zaplo 472 136 hráčov, väčší rozruch v tomto roku vyvolalo iba vydanie Hogwarts Legacy, ktoré naraz hralo takmer 880-tisíc fanúšikov.

Na hráčov v prípade Baldur’s Gate 3 čaká poriadne dlhé dobrodružstvo – podľa vývojárov svedomité prejdenie hry zaberie približne 200 hodín, aj potom RPG titul ponúka množstvo možností, ako si príbeh zopakovať.

Larian

Nový Baldur’s Gate už čoskoro vyjde aj na PlayStation 5, vydanie je tu naplánované na 6. septembra. Smolu majú naopak vlastníci nových konzol Xbox, kde herná novinka stále nemá stanovený dátum vydania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú