Aktualizované 13.7. 2024:

Len nedávno sme informovali o tom, že hit Helldivers 2, ktorý prišiel začiatkom tohto roka, sa dočkal až 90 percentného úpadku hrateľnosti. Teraz však čísla prerazili nové dno a oproti peaku titul hráva už iba trojpercentná časť komunity. Podľa SteamDB sa hrateľnosť dostala na nové dno v utorok 9. júla, kedy pri titule svietilo číslo 12 944 súčasne hrajúcich fanúšikov.

Ide tak o 97,2 percentný pokles, pričom v čase písania článku boli Helldiveri na 63. mieste v rebríčku aktuálnej hrateľnosti portálu SteamDB. Z veľkých multiplayerových titulov je za ním už iba Battlefield 2042, vyššie čísla hlási dokonca aj 15-ročný Left 4 Dead 2.

SteamDB

Najväčším problémom Helldivers 2 sú nepravidelné updaty a málo nového obsahu, ktorý by hráčov udržal pri hre. To by sa však malo zmeniť už o niekoľko týždňov. Arrowhead Game Studios totiž plánuje veľký update, ktorý prinesie frakciu The Illuminate a práve pomocou nej by mohli pritiahnuť späť tisícky hráčov.

Pôjde o nepriateľov známych z prvej časti, ktorí ovládajú psychické schopnosti, obklopujú ich energetické štíty a dokážu sa prispôsobiť niektorým typom zbraní, čím prinútia hráčov experimentovať s výzbrojou. Dátum vydania tohto veľkého updatu je zatiaľ neznámy, no očakáva sa, že príde v priebehu niekoľkých týždňov.

Pôvodný článok z 2. júla:

Tento rok prišlo Sony so svojím prekvapujúcim hitom Helldivers 2, ktorý si hráči okamžite obľúbili vďaka zábavnej hrateľnosti a atmosfére ako vystrihnutej z Hviezdnej Pechoty. Koncom februára vyskočili čísla hrateľnosti na Steame na viac ako 450-tisíc zároveň hrajúcich hráčov, čo určite nečakalo ani samotné Sony a tvorcovia hry z Arrowhead Game Studios.

Po skvelom začiatku strmý pád

Ako live service hra dostáva na pravidelnej báze obsah vo forme nových stratagemov, výbavy a Warbondov, ktoré slúžia ako tradičný Battle Pass. K tomu na pozadí prebieha galaktická vojna, ktorá zabezpečuje rotáciu máp, takže hráči nebojujú stále v rovnakých prostrediach. O variabilitu stretov sa navyše postarala aj rôznorodosť nepriateľov.

Rozprávka však netrvala večne, nadšenie po piatich mesiacoch od vydania utíchlo a Helldivers sa dostali do nepríjemnej situácie, kedy počiatočné čísla klesli až o závratných 90 percent.

Počet hráčov za posledný deň je iba niečo cez 45-tisíc a za posledný mesiac plynule klesá. Forbes informuje, že za dlhodobým prepadom môže byť fakt, že hra nemá pevne stanovený plán rozšírení a autori vydávajú obsahové aktualizácie takmer bez upozornenia.

SteamDB

Hráči takto nevedia, či sa chystá niečo veľké, čo by ich pritiahlo späť do hry a na čo sa môžu tešiť. Navyše neboli ohlásené žiadne väčšie DLC, na ktoré by sa mohli hráči tešiť, namiesto toho si hra žije vlastným životom. Pokiaľ teda Sony chce vrátiť Helldiverov na výslnie, je na čase zapracovať na marketingu a plánovaných updatoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú