Streamovacie služby v júni opäť ponúknu množstvo atraktívneho obsahu, vybrali sme TOP 8 najlepších filmov a seriálov, ktoré by si si rozhodne nemal nechať ujsť.

Alex Rider

Platforma: Amazon Prime

Dátum premiéry: 4. jún

Populárne špionážne romány spisovateľa Anthonyho Horowitza sa po 20 rokoch konečne dočkajú televízneho spracovania. Postará sa oň Amazon v spolupráci so Sony Pictures Television, ktorí spoločne chystajú nový špionážny seriál pre mladých divákov.

Prvá séria špionážnej novinky je založená na druhej knihe s názvom Point Blanc, v ktorej sa mladý špión v službách MI6, Alex Rider, infiltruje na prestížnu súkromnú školu pre deti ultra-bohatých vo francúzskych Alpách. Tu musí mladý hrdina odhaliť, čo má univerzita spoločné so smrťou jeho strýka a vraždami dvoch miliardárov.

13 Reasons Why

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 5. Jún

Prvá séria 13 Reasons Why sa dočkala nadšených diváckych ovácií, ďalšie pokračovania sa už však mnohým zdali zbytočné a kvalita seriálu prudko klesla. Obľúbenci z Liberty High však chystajú ešte posledný návrat, v ktorom budú objasňovať, kto stojí za vraždou Montyho.

Udalosti posledných sérií si začnú vyberať vážnu daň na psychickom zdraví Claya, opäť nás teda čaká emocionálny kolotoč plný zvratov a prekvapivých odhalení. Na kritiku a zbytočné naťahovanie sa tvorcovia rozhodli zareagovať aj tým, že namiesto ikonických 13 epizód bude finálna séria pozostávať len z 10 častí.

Last Days of American Crime

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 5. jún

Netflix nás v júni zásobí hneď dvoma sľubnými akčnými novinkami. Prvou z nich je sci-fi akcia z nie príliš vzdialenej budúcnosti, v ktorej Spojené štáty ničí terorizmus a kriminalita kolosálnych rozmerov. Odpoveďou vlády je plán vysielať špeciálny signál, ktorý ľudí paralyzuje pri páchaní trestnej činnosti. To sa nepáči profesionálnemu zlodejovi Grahamovi, ktorý dá dokopy tím a pripravuje poslednú lúpež v histórii.

Námetom na vznik filmu bol tvorcom pozitívne prijatý rovnomenný komiks z roku 2009, o réžiu filmu sa postará Olivier Megaton (Taken 2). V hlavných úlohách sa predstavia Edgar Ramirez (Resistance), Michael Pitt (Boardwalk Empire) a Anna Brewster (Star Wars: Force Awakens).

I May Destroy You

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 8. jún

Otvorená a provokatívna novinka od HBO nám predstaví bezprostrednú Londýnčanku Arabellu, ktorá si žije skvelý život. Darí sa jej v spisovateľskej kariére, má dobrých priateľov i nového partnera. Idylka žiaľ netrvá večne a život sa Arabelle obráti naruby po tom, čo v nočnom klube čelí sexuálnemu napadnutiu. Arabella sa snaží vyrovnať s tým, čo sa jej prihodilo, a vydáva sa na bolestnú cestu sebapoznania.

Za intímnou drámou stojí predovšetkým herečka  Michaela Coel, ktorá si v novinke zahrá hlavnú úlohu a zároveň sa postarala aj o réžiu, scenár a produkciu seriálu. I May Destroy You bude pozostávať z dvanástich 30-minútových epizód, ktoré budú na HBO Go jednotlivo vydávané každý pondelok.

Da 5 Bloods Netflix

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 12. jún

Veľké nádeje v júni vkladáme do nového filmu oceňovaného režiséra Spikea Leeho, ktorý sa minulý rok postaral o vydarenú satirickú komédiu BlacKkKlansman. Film nás zavedie do moderného Vietnamu, kam sa vracia partička piatich vojnových veteránov a snaží sa nájsť ukrytý poklad. Dobrodružná výprava neunikne pozornosti miestneho gangu, ktorý má so zlatom vlastné plány.

Prečítaj si aj
Desiatky ďalších nových filmov a seriálov. Pozri sa, čo všetko pribudne do ponuky Netflixu

Dôchodcovský lov za pokladom sa bude prelínať s výbušnými sekvenciami priamo z bojiska, na ktoré sa veteráni v spomienkach vrátia. Hlavnú pozornosť v hereckom osadenstve budí predovšetkým Chadwick Boseman (Black Panther), vo filme však uvidíme aj Jeana Rena (Leon), Clarka Petersa (The Wire) či Delroya Linda (Gone in Sixty Seconds).

Perry Mason

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 21. jún

Najznámejší literárny právnik sa vracia na televízne obrazovky, zabudni však na starú klasiku, ktorú každú nedeľu sledovali tvoji starí rodičia. Perry Mason v podaní víťaza Emmy Matthewa Rhysa (Americans) vyzerá pekelne dobre a sľubuje kvalitnú dobovú detektívku.

Dej nás zavedie do Los Angeles roku 1931. Veľká hospodárska kríza je na svojom vrchole, jednotlivcom v meste anjelov sa však darí a peniaze sa sypú zo všetkých strán. Situácia sa zásadne zmení po únose dieťaťa, ktorý sa nepekne zvrtne. Na vyšetrovanie prípadu desaťročia je prizvaný začínajúci právnik Perry Mason.

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 26. jún

Okrem dvoch akčných veľkofilmov Netflix v júni zaútočí aj na naše bránice a to prostredníctvom bláznivej komédie zo sveta populárnej speváckej súťaže Eurovision. Práve v nej sa bude snažiť preraziť a splniť si svoj sen herecká dvojica Will Ferrell a Rachel McAdams.

Prítomnosť Ferrella naznačuje,  že opäť pôjde o bláznivú komédiu so svojským humorom, príjemným prekvapením je však Rachel McAdams, na ktorú sa v role nádejnej vikingskej speváčky nesmierne tešíme. O réžiu sa postará David Dobkin, ktorý divákov v minulosti priniesol napríklad vydarenú komédiu Wedding Crashers.

Ill Be Gone in the Dark

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 29. jún

V čerstvej true-crime minisérii od HBO sa vydáme hľadať brutálneho sériového vraha, ktorý v 70. a 80. rokoch terorizoval obyvateľov Kalifornie. Golden State Killer, ako vyšinutého jedinca médiá nazývali, sa počas svojho vyčíňania postaral o desiatky prepadov, znásilnení a tiež tucet brutálnych vrážd.

Kľúčovú úlohu v kriminálnej novinke bude mať zosnulá spisovateľka Michelle McNamara, pre ktorú sa stal Golden State Killer obsesiou, za čo napokon zaplatila životom. Americká spisovateľka sa vo veľkom pričinila o medializáciu celého prípadu a vyslúžila si rešpekt v rámci právneho systému i medzi policajnými vyšetrovateľmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom