Dnes odštartovala na HBO GO piata séria oceňovanej seriálovej drámy Miliardy. Seriál vychádzajúci z produkcie Showtime sa na streamovacej službe teší veľkému úspechu.

Seriál plný zvratov, intríg a vynikajúcej charakterovej kresby je u nás populárny najmä vďaka HBO. Služba momentálne priniesla prvú časť 5. série, ktorá každý pondelok ponúkne obľúbencom príbehov postavených na skvele napísaných dialógoch 60 minútovú dávku patričnej zábavy.

Seriál Miliardy opisuje dramatický príbeh vysokej politiky v New Yorku, kde na jednej strane mocenskej hry stojí špekulatívny investor Bobby Axelrod a na strane druhej prokurátor Chuck Rhoades. Konflikt seriálu je postavený na odlišných povahách dvojice, kedy každý z nich využíva všetok potenciál, moc a financie ako zbraň v konkurenčnej hre, nielen o obrovské sumy peňazí.

Piata séria bude tento konkurenčný boj aj naďalej prehlbovať presne v takej miere, na akú sme u Miliardárov zvyknutí. Mala by rovnako priniesť nový vietor do plachiet príbehu v podobe nových postáv s osobitými záujmami, kde vzniká potenciál pre ďalšie príbehové „kotrmelce“, zmetajúce plány budované v predchádzajúcich častiach zo stola.

Prečítaj si tiež
Aj na Slovensku odštartovala nová spravodajská televízia CNN Prima News

Ako spomíname v úvode, seriál sa medzi fanúšikmi teší obľube, čo mu zabezpečilo hodnotenie na najväčšej filmovej databáze IMDb 8,4 bodov z 10.

Na úspechu sa podpísal ako spisovateľský um dvojice Brian Koppelman a David Levien, tak aj šťastná ruka pri hereckej voľbe hlavných postáv, ktoré obsadili obľúbený Damian Lewis a charizmatický Paul Giamatti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom