Instagram cnnprima pripomenul, že dnes štartuje nová spravodajská televízia CNN Prima NEWS, a to rovno s hodinovou reláciou HLAVNÍ ZPRÁVY. Televízia prinesie aj na Slovensko takmer 30 nových relácií a niekoľko desiatok nových tvárí.

Hlavný spravodajský blok štartujúci každodenne o 18:55 po hodine vystrieda krátka desaťminútová relácia SHOWTIME a následne Počasie. Deň začína trojhodinovým blokom nazvaným NOVÝ DEN, prinášajúcim tradičné správy, šport a dopravné spravodajstvo.

CNN Prima NEWS bude fungovať každý deň od 6. hodiny ráno a spočiatku ponúkne až 19 unikátnych programov denne. Ich povaha bude najmä spravodajská, kedy hlavnou úlohou novej televízie, vzniknutej zo spolupráce s americkou CNN, bude priniesť divákom rýchly a nestranný prehľad správ v akomkoľvek čase v rámci dňa.

Spustenie televízie sprevádza aj nový web cnn.iprima.cz s denným programom televízie a písaným spravodajstvom.

Môžeme teda očakávať najvyššiu možnú profesionalitu, prameniacu z poskytovania licencie k značke CNN. Z toho rovnako vyplýva aj podobnosť rukopisu podávania správ so zahraničnými odnožami CNN ako v obrazovej, tak aj písanej forme v rámci webu.

Nová televízia bude v susednom Česku dostupná zdarma skrz vysielanie DVB-T, DVB-T2 a DVB-T 22, napísal web omediach.com. Vysielanie novej spravodajskej televízie budú rovnako poskytovať aj dodávatelia satelitných a internetových televízií, a to Vodafone, UPC, Skylink, O2 TV, T-Mobile, Kuki a v neposlednom rade, sledovanitv.cz.

Prečítaj si tiež
Drahé a zbytočné: Skylink nečakane ruší populárne televízne kanály

Na Slovensku bude CNN Prima NEWS zdieľať rovnaký osud s televíziou Prima PLUS. Služba tak bude dostupná skrz poskytovateľov ako FreeSAT, Skylink, Orange, SWAN, DIGI TV, Magio Sat, Telly a T-Mobile Sat. 

Zaostávať nebudú ani vybraní poskytovatelia IPTV a kábloví operátori ako Antik TV, Tango TV, Magio Go a Skylink TV, píše portál satelitnatv.sk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom