Kým klasické televízne stanice žijú svoj vlastný život, popri nich vyrastajú nové streamovacie služby, ktoré si získavajú čoraz väčšiu pozornosť. Aktuálne najznámejšou spoločnosťou v tomto mediálnom biznise je Netflix, ktorému však čoskoro bude konkurovať známe HBO, no tentokrát bez operátorov.

HBO Go nie je ani v našich končinách neznámym a onedlho sa pretransformuje na samostatne fungujúcu streamovaciu službu. Jej najväčší rival, Netflix, tak dostane odhodlanú konkurenciu, ktorá chce zákazníkom priniesť kvalitný obsah za ešte nižšie predplatné. K televízii HBO a službe HBO Go sa záujemcovia doposiaľ mohli dostať len cez operátorov ako Telekom. Tí si však za sprostredkovanie obsahu divákom pýtajú nemalé poplatky a v prípade jedného z najväčších operátorov ide o sumu 10 €. HBO sa však nechce viac deliť o zisk a rozhodlo sa vysielať filmy a seriály svojím vlastným spôsobom.

Bez operátorov za menší peniaz

Nielen, že sa spoločnosť chce zbaviť prostredníkov, teda operátorov, vďaka ktorým pôjde zisk priamo do jej kasy, ale zároveň chce divákov nalákať na nižšie ceny. Netflix aktuálne ponúka prístup k tisícom hodín obsahu za poplatok, ktorý pri základnom balíku začína na cene 7,99 €. Za prémiový balík si zákazník zaplatí 11,99 €, no v tejto cene sú zahrnuté viaceré výhody. Najskôr však môže záujemca využiť mesiac sledovania zdarma.

Nenechaj si ujsť
Marvelovky a Star Wars filmy budú exkluzivitou pre novú streamovaciu službu Disney. Dokáže poraziť Netflix?

HBO svoje budúce sumy za služby zatiaľ neprezradilo, no má ísť o nižšie ceny ako v prípade Netflixu. Poplatok za službu HBO Go bude zrejme pre slovenského zákazníka činiť 6,99 €, čím o 1 € podlieza cenu u konkurencie.

Už čoskoro vo vašich zariadeniach

Svojich 2 500 hodín toho najlepšieho obsahu v HBO Go chce spoločnosť sprístupniť už v najbližších jesenných mesiacoch. Ponuka je rovnako ako u Netflixu skutočne bohatá. Seriály a filmy v katalógu HBO Go sú dostupné aj v HD kvalite či v pôvodnom znení s titulkami. V čom však HBO oproti Netflixu vynikne? Lokalizáciou. Slovenskí diváci si tak budú môcť predplatený obsah pozrieť aj s dabingom, no len v českom jazyku, pričom ho budú môcť sledovať na svojich smartfónoch, smart telkách či tabletoch.

K tomu všetkému má spoločnosť pribaliť aj zbrusu novú aplikáciu, ktorá nahradí tú aktuálnu. Na stiahnutie bude dostupná zrejme už v najbližších dňoch, no niektoré inteligentné televízory, ale aj konzoly PS3 a PS4, ju už dostali. Rozhodnutie HBO vyšachovať z hry operátorov, ktorí ho oberali o zisk, rozhodne nie je na škodu. Ponuka streamovacích služieb tak bude omnoho pestrejšia a okrem Amazon Prime Video a Netflixu tak do tohto sveta vstúpi ďalší konkurent, ktorý im môže narobiť vrásky na čele. Využívaš niektorú z týchto služieb?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom