Kúzelnícky svet Harryho Pottera sa v tomto roku rozrastie o dva nové projekty. Pri príležitosti 20. výročia od uvedenia prvého filmu Harry Potter a Kameň mudrcov pripravuje spoločnosť Warner Bros. v spolupráci s Wizarding World dva zatiaľ nepomenované špeciály, ktoré dorazia aj na HBO Max, informuje Comic Book.

Na čom si Harryho Pottera vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Prvým projektom z Wizarding World-u, čarodejníckeho fiktívneho univerza zameraného na sériu filmov o známom čarodejníkovi, bude štvordielny televízny kvíz, ktorý preverí vedomosti fanúšikov po celom svete v stovkách otázok. Do špeciálneho kvízu bude vybraných zopár šťastných uchádzačov, celý projekt však bude nastavený tak, že súťažiť môžu aj diváci z pohodlia domova.

TMDB.org

K celej udalosti sa vyjadril aj Tom Ascheim, prezident oddelenia spoločnosti Warner Bros. Global Kids, Young Adults:

Ako vďaku našim verným fanúšikom, ktorí svojím zanietením udržali mágiu Wizarding World-u nažive, prinášame tieto vzrušujúce špeciály na oslavu podpory sveta Harryho Pottera. Všetci priaznivci sa môžu tešiť na neopakovateľnú udalosť, odomknúť v sebe spiacu Hermionu Grangerovú a pripraviť sa na záverečné čarodejnícke skúšky, ktoré sa svojej predlohe približujú tak, ako je to len možné.“

Druhý špeciál bude na kvíz nadväzovať a pôjde o retrospektívny pohľad na sériu filmov. Je tak dosť pravdepodobné, že dostaneme zaujímavý pohľad na natáčanie jednotlivých častí prepletený s rozhovormi hercov aj autorov.

Mágia tak opäť raz ožije a diváci z celého sveta budú môcť osláviť lásku k dielam z pera J. K. Rowlingovej, overiť si svoje znalosti a zahrať sa na Hermionu Grangerovú, a ako bonus dostanú aj pohľad do zákulisia.

wall.alphacoders.com

Podobný koncept teraz spoločnosť Warner Bros. využila napríklad pri sitkome Priatelia, ktorí sa rovnako dočkali bonusového obsahu a dostupný bude aj na Slovensku. Predstavenie HBO Max je tento rok naplánované aj v našom regióne, skôr či neskôr by sa teda k špeciálnemu kvízu z univerza Harryho Pottera mali dostať aj slovenskí diváci.

Ďalšie projekty na ceste

Značka Wizarding World nelení ani s rozširovaním Harry Potter univerza a už budúci rok by sme sa mali dočkať zakončenia trilógie Fantastických zverov, ktorá ukazuje udalosti odohrávajúce sa pred príbehom v Harrym Potterovi. Aby toho nebolo málo, potichu sa pripravujú aj ďalšie, doposiaľ nešpecifikované projekty z Rokfortu.

Tešiť sa môžu aj fanúšikovia herného spracovania o najpopulárnejšom čarodejníkovi. Na rok 2022 je totiž pripravovaná hra Hogwarts Legacy – RPG zasadené do otvoreného sveta – ktoré po dlhých rokoch prinesie vytúžené moderné spracovanie tohto slávneho univerza. Hráčom predstaví čarodejnícky svet v 19. storočí a k dispozícii bude pre PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S aj PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP