Spoločnosť Harley-Davidson má bohatú históriu vo výrobe motocyklov, ktoré svojim nezameniteľným dizajnom spôsobujú záujem ľudí kdekoľvek sa objavia. Už v budúcom roku však bude debutovať vôbec prvá elektrická verzia motocyklu, ktorá ponesie názov ‚‚LiveWire’’.

Ešte pred štyrmi rokmi na výstave v talianskom Miláne, nám spoločnosť Harley-Davidson ukázala prvý prototyp elektrickej motorky v ich typickom štýle Café Racer. Vtedy prototyp vyzeral o čosi inak než dnes, pričom súčasný vzhľad pôsobí oveľa lepším dojmom. Napriek výrazným dopadom finančnej krízy a negatívnym vyhláseniam amerického prezidenta Donalda Trumpa sa spoločnosť dokázala udržať na nohách, čo je len a len dobré, nakoľko ide o jednu z najviac ikonických značiek.

Len dotiahnutie konkurencie

Napriek zmene dizajnu si nový model ponechá pôvodný názov LiveWire. Čo sa týka špecifikácií, ak fungujúci prototyp zatiaľ dokáže zrýchliť z 0 – 100 km/h za približne 4 sekundy. Oveľa dôležitejší je však samotný dojazd, ktorý v tomto prípade veľmi nenadchne. V režime economy dosahuje len necelých 90 kilometrov, čo je dosť tragické. Samozrejme môžme počítač s viacerými verziami, ktoré sa budú líšiť nie len dosiahnutým výkonom, ale tiež dojazdom na jedno nabitie.

Prečítaj si tiež
Audi sa vzoprelo Tesle. Predstavilo svoje prvé elektrické SUV, ktoré ohrozí aj Model X

Nič to však nemení na tom, že konkurencia je na tom o dosť lepšie. Priamym konkurentom je spoločnosť Zero Motocycles, ktorej motorky sa môžu pochváliť dojazdom vyše 160 kilometrov, čo síce tiež nie je nijak oslňujúce, no je to stále lepšie než v prípade Harley LiveWire. V oboch prípadoch však na dlhšie výjazdy môžeš zabudnúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom