Tesla postupom času sprísnila podmienky pre používanie Autopilota, s tým však vznikol aj priestor pre rôzne triky, ktoré slúžili na oklamanie systému.

V súčasných podmienkach je pre vodičov nutné, aby aj pri spustenom Autopilotovi držali ruky na volante. Z preventívnych dôvodov ide o snahu eliminovať rozrušenie a nepozornosť šoférov, ktorí v mnohých prípadoch veria umelej inteligencii viac než by mali. Po internete už dávnejšie kolovalo video, ktoré zobrazuje trik s pomarančom, pomocou ktorého sa dalo nutné držanie volantu obísť.

Na trh sa už dostal aj špeciálny gadget s názvom Autopilot Buddy, ktorý plnil rovnakú úlohu, avšak elegantnejšie a pohodlnejšie. Na časť volantu vyvíja vďaka magnetickému uchopeniu tlak a takýmto spôsobom klame systém Tesly. Následne už nie je nutné držať ruky na volante. Na základe nehôd zapríčinených nepozornosťou vodičov Tesly, o ktorých sme už počuli niekoľkokrát, je zjavné, že aj daný nástroj je skôr ohrozením bezpečnosti než pomôckou.

Zobraziť celú galériu (0)
Tesla Reporter/YouTube

Uvedomuje so to aj úrad Národnej správy bezpečnosti cestnej premávky v USA (NHTSA), ktorý včera zablokoval predaj spomínaného nástroja na území Spojených štátov. Zástupkyňa spomínaného úradu, Heidi King, pre portál The Verge jasne dodala: „Výrobok určený na narušenie bezpečnostných prvkov motorových vozidiel a pozornosti vodiča je neprijateľný.“ Gadget Autopilot Buddy by sa teda oficiálnou cestou predávať nemal. Okrem funkcionality je pritom zarážajúca aj jeho cena, stojí totiž takmer 200 dolárov, takže rozhodne doplnok len pre

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom