Autopilota od Tesly môžeš používať, len ak máš obe ruky na volante. Teda, to platilo doteraz. Dnes už môžeš namiesto rúk použiť obyčajný pomaranč.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Funkcia autopilota vo vozidlách Tesla je dobrá a pomerne spoľahlivá vec. Všetky vozidlá však disponujú akýmsi zabezpečením, ktoré umožní autopilota využívať, len ak si pri plnom vedomí s oboma rukami na volante. Tým by sme sa mali vyhnúť situáciám, kedy šofér počas šoférovania pozerá napríklad filmy.

V skutku primitívne zabezpečenie

Chlapíkovi vo videu sa však úplne jednoducho podarilo oklamať Teslu, ktorá si myslela, že v skutočnosti drží volant. Na ten umiestnil obyčajný pomaranč, ktorý simuloval držanie rúk na volante. Aby autopilot fungoval, stačí na volant iba vyvíjať určitý tlak, čo sa dá aj za pomoci pomaranča.

Takéto konanie je však absolútne nezodpovedné. To, že Tesla svojho autopilota takýmto spôsobom obmedzila, má svoje opodstatnené dôvody. Preto ak vlastníš Teslu, toto video ber skôr na pobavenie ako návod, s ktorým vieš prelomiť zabezpečenie autopilota.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
8%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
4%
Neznášam to
14%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.