Prednedávnom sa na internete objavili správy, že neznámi útočníci sa dostali k nezverejneným dátam HBO. Medzi 1,5 TB údajov majú byť aj nové časti kultového seriálu Game of Thrones, ktoré hackeri začali zverejňovať na internete.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po odcudzení nových, doposiaľ nezverejnených dielov ostalo mnoho skalných fanúšikov v napätí, čo sa bude diať ďalej. Ako sa dalo predpokladať, hackeri začali so zverejňovaním ukradnutých dielov novej 7. série, ale aj iných titulov.

Upload má byť v plnom prúde

Napriek tomu, že sa web útočníkov aktuálne nenačíta, screenshot z Hack Read prezrádza, že je nahrávaná 3. a 4. časť novej série Game of Thrones spolu so scenárom. Veľkým sklamaním pre nich ale zrejme bude, že 3. časť už bola oficiálne vysielaná v nedeľu, 30. júla.

 

Medzi ukradnutým obsahom, ktorý sa má aktuálne dostávať na internet, sa nachádzajú aj prvé 3 časti z 3. série seriálu Ballers. Na verejnosť mali uniknúť aj prvé dve časti seriálu Barry z produkcie HBO. Ten nemal uzrieť svetlo sveta do roku 2018. Hackeri nevynechali ani 2. a 3. časť seriálu Room 104 a 2. diel z 2. série Insecure. Zatiaľ čo sa mnoho obsahu nahráva na internet, hackeri prisľúbili, že ďalšie novinky prídu už čoskoro. To by však pre HBO znamenalo značné komplikácie, pretože týmto tvrdením sa celá situácia len stupňuje.

zdroj fotografie: HBO

Nenechaj si ujsť
Už aj titulky môžu hacknúť tvoj smartfón či počítač. Stiahni si bezpečnostné záplaty známych prehrávačov

Televízna spoločnosť však už začala s vyšetrovaním útoku v spolupráci s kompetentnými orgánmi, ale aj firmami pre kybernetickú bezpečnosť, ktoré jej majú pomôcť dolapiť útočníkov. HBO berie ochranu autorského práva veľmi vážne, no to, ako vyšetrovanie dopadne, je stále otázkou času. V prípade, že hackerov odhalia len krátko pred oficiálnou premiérou niektorého z ukradnutých dielov, bude vyvstávať otázka, či im tento čin skutočne stál za to.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
11%
Mám to
22%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]