Spoločnosť AMD prezradila, že hacker sa nabúral do ich testovacích súborov a získal prístup k množstvu informácii týkajúcich sa nadchádzajúcich grafických čipov, informuje portál TorrentFreak. Medzi kopou dát sa nachádzali informácie o novej grafickej karte, ktorá by mala byť osadená v Xboxe Series X.

AMD sa k tejto nepríjemnej záležitosti vyjadruje nanajvýš opatrne, no údajný útočník poskytol pre portál TorrentFreak pár slov. Podľa hackera, ukradnuté informácie obsahovali zdrojové kódy karty Navi 10, nadchádzajúcej karty Navi 21 a Arden GPU, ktorá bude využívaná pri Xboxe Series X.

Hacker podľa jeho slov objavil zdrojové kódy v nabúranom stroji v novembri 2019, no podľa všetkého, tieto kódy nikde nezverejnil. Útočník od AMD vyžadoval výkupné v hodnote 100 miliónov dolárov pod podmienkou, že ak sa nenájde kupec, všetky informácie zverejní. Na to mu spoločnosť AMD samozrejme nepristúpila.

Výrobca grafických čipov momentálne pod tlakom nie je. Tí sa na margo tejto nepríjemnej záležitosti vyjadrili nasledovne: ,,V AMD je ochrana dát a duševného vlastníctva priorita číslo jeden. V decembri 2019 sme boli kontaktovaní niekým, kto tvrdil, že disponuje testovacími súbormi spojenými s aktuálnymi, ale aj budúcimi grafickými produktami, z čoho niektoré boli medzitým zverejnené online, no krátko na to stiahnuté.“

Nenechaj si ujsť
Známy web s titulkami aj naďalej porušuje zákon. Nikto s tým zatiaľ nič nerobí

Podľa vyhlásenia AMD nejde o veľkú hrozbu: ,,Aj keď sme si uniknutia informácií vedomí, veríme, že ukradnuté informácie nie sú základnými kameňmi konkurenčného boja a v žiadnej miere neobsahujú pre našu spoločnosť bezpečnostnú hrozbu. O ďalšom nežiadanom získaní duševného vlastníctva AMD si vedomí nie sme.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom