Istému používateľovi sa podaril zaujímavý kúsok, keď na OnePlus 6T spustil systém Windows 10 určený pre ARM procesory. Pri tomto však neskončil a do smartfónu sa mu podarilo nainštalovať aj hru Call of Duty, ktorá s ňou nemala výraznejšie problémy.

Mobilné hranie je úzko späté so smartfónmi, tabletmi a hrami pre ne určenými. Napadlo ťa však niekedy, žeby si si skúsil klasické počítačové hry zahrať aj na svojom smartfóne? Aj keď dnes môžeme vidieť viacero portov známych titulov, nie je to nič oproti tomu, čo sa podarilo mladému hackerovi, ktorý premenil svoj OnePlus 6T na zariadenie so systémom Windows 10, do ktorého následne nainštaloval hru Call of Duty: Modern Warfare 2, informoval portál Android Authority.

Objavia sa mobilné čipsety v počítačoch?

Používateľ z Holandska následne zverejnil na svojom Twitteri ukážku, v ktorej môžeš vidieť samotné fungovanie systému Windows 10 a taktiež aj spustenie hry Call of Duty. Hoc sa jedná o titul z roku 2009, ktorého systémové požiadavky nie sú výrazne vysoké, je veľmi zaujímavé vidieť, že takáto hra dokáže fungovať aj na procesore a grafickom čipe, pre ktoré ani zďaleka nebola určená.

Síce nemožno hovoriť o úplne plynom priebehu, ale netreba zabúdať na to, že ide o neoficiálne riešenie, ktoré nemá podporu ani od Microsoftu a ani od vývojárov hry. Môže to byť ale impulz do budúcna, nakoľko mobilné procesory typu ARM už majú oficiálnu podporu od spoločnosti Microsoft.

Prečítaj si tiež
Procesory novej generácie čaká už onedlho premiéra. V jednom z najpopulárnejších produktov sveta

Síce je Windows 10 na smartfóne pre bežného používateľa zbytočný, no naopak by to mohlo fungovať. ARM procesory zo smartfónoch by raz mohli figurovať aj u niektorých notebookoch, ak k tomu budú vytvorené vhodné podmienky. Ich výkon rastie obrovským tempom, pričom oproti bežným procesorom spotrebujú minimálne množstvo energie. Síce isté pokusy tu už raz boli, no takýchto zariadení je na trhu momentálne ako šafránu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom