Už ťa nebaví pozeranie reklám komerčných televízií a chcel by si z tvojho „hlúpeho“ televízora vyťažiť čo najviac? Na tento účel slúžia takzvané TV boxy, pričom tento ťa zaujme ako cenou, tak aj funkciami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

TV boxy majú zvyčajne veľké rozmery a pripomínajú set-top boxy. Tento je však unikátny najmä dizajnom a tým, že v priestore tvojho televízora nebude zbytočne zaberať miesto. Jeho tvar totiž pripomína obyčajný USB kľúč, pričom sa zapája do HDMI konektora a vedie z neho USB kábel, ktorý slúži ako zdroj energie. Procesorom v tomto malom zariadení je osemjadrový 64-bitový Amlogic S912, ktorému sekunduje 2 GB pamäť RAM a 8 GB úložisko pre súbory používateľa. Na tejto postačujúcej výbave beží najnovší Android 7.1 Nougat, ktorý je ale oblečený do špeciálneho TV prostredia. Divák si prostredníctvom tohto TV Boxu môže prezerať seriály cez Netflix, videá na YouTube či dokonca sťahovať aplikácie z obchodu Google Play.

tv box
zdroj fotografie: Geekbuying

Samozrejmosťou je aj prehliadanie webových stránok, lokálnych fotografií a videí či počúvanie stiahnutej hudby. TV Box H96 Pro okrem toho prichádza s predinštalovaným KODI 17.3, čo je veľmi populárna aplikácia pre streamovanie filmov, videí, hudby a ďalšieho multimediálneho obsahu. Vďaka tejto aplikácii už nebudeš musieť chodiť do kina, keďže tu nájdeš aj tie úplne najnovšie tituly.

Prítomná je dokonca aj podpora 4K rozlíšenia a kodeku H.265. Použitie tohto TV boxu je naozaj rozsiahle. Zapojiť ho je možné aj do monitora, projektora, ale najmä do televízora. Na to všetko slúži 60 Hz 4K HDMI konektor, ktorý dokáže zobrazovať obsah maximálne v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu. Pripojenie k internetu je už potom zabezpečené cez Wi-Fi.

tv box
zdroj fotografie: Geekbuying

Kúpiť mini TV Box H96 Pro za 34 €

Pokiaľ je používateľ so svojím televízorom celkovo spokojný a chýbajú mu iba smart funkcie, nemusí hneď vyhadzovať niekoľko stoviek až tisícok eur za kompletne nový smart televízor. Stačí totiž malý upgrade pre ten starý. Mini TV Box H96 Pro zaujme nielen naozaj kompaktnými rozmermi, ale aj nadupanou výbavou. Narozdiel od televízorov však nevyžaduje investíciu stoviek eur, ale stačí iba 34 €. Za takúto cenu ho ponúka e-shop Geekbuying, pričom poštovné je úplne bezplatné.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
65%
Chcem to
24%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • barney222

  cez wifi streamovat videa? to by som neriskoval. kabel je istota ;)

  • Michal

   preco nie? :D …asi narazate na vetu „Pripojenie k internetu je už potom zabezpečené cez Wi-Fi“ .. ide o to ze ak mate doma router mozete sa pripojit cez wifi a nemusite tahat kable. Do routeru mozete mat privedeny net aky chcete. Ak spravne postavite router a tento prijimac neviem co by malo vadit.

   • Maroš

    cez wifi to ma niekedy tendenciu vypadavat.. preto je kabel istota, tam straty nie su :) ale zalezi od viacerych faktorov aby bola kvalita pripojenia co najlepsia..

  • BS

   Streamovať cez wifi nie je problém. Mám Plex media server na Mac Pro ktorý nie je na kábli a bez problémov sa dá FullHD 4mbps súbor streamovať do iného zariadenia. Tieto TV boxy pozeram už dlhšie ale zatial sa mi pre Plex pozdaval len apple tv no po tejto recenzii by som možno šiel aj do tohto. Jediné čo sa mi na tom nepáči že domovská obrazovka vypadá ako keby ju niekto rozsypal.

 • Courney Douglas

  Cez co sa potom tv ovlada? Je potrebne si k nemu dokupit ovladac, podporuje ho?

  • Peter Puhovich

   Zdravím. Ovládač nie je súčasťou balenia a je ho potrebné dokúpiť. Po kliknutí na odkaz si môžete vybrať možnosť „H98 Pro KODI 17.3 TV DONGLE + TSM01“, ktorá obsahuje TV BOX spolu so základným ovládačom. V tomto prípade už ale zľavový kupón nefunguje a cena je 43 €.