Prevádzkovateľovi najväčšej siete verejných nabíjačiek u nás a vo východnej Európe, firme GreenWay, sa podarila veľká expanzia. V susednom Poľsku totiž odkúpil firmu Rawicom EV a jej sieť nabíjačiek Revnet.

GreenWay tak pod svoje krídla získa 70 poľských nabíjačiek pre elektromobily. Všetky stanice Revnet sa stanú súčasťou siete GreenWay a budú sprístupnené v mobilnej aplikácii GreenWay  v priebehu nasledujúcich týždňov, informuje tlačová správa.

Až 70 poľských nabíjačiek ponúka 22 kW AC nabíjanie, pričom sú umiestnené najmä v mestách. Niektoré z nakúpených nabíjačiek plánuje GreenWay zmodenizovať, prestavať na tzv. rýchlonabíjacie a zvýšiť tým ich výkon. GreenWay tým posilní svoju pozíciu v Poľsku o 20 %.

Všetko cez jednu aplikáciu

Sprístupnenie nabíjačiek Revnet v aplikácii GreenWay znamená, že dostanú aj technickú podporu, zákaznícky servis a stanú sa súčasťou roamingového nabíjania, napríklad aj pre Slovákov.

„Táto transakcia je výhrou pre existujúcich zákazníkov Revnet a GreenWay. Zákazníci Revnet získajú prístup k najväčšej nabíjacej sieti v strednej a východnej Európe spolu s našimi špičkovými službami nabíjania a zákazníckym servisom,“ povedal Rafał Czyżewski, predseda predstavenstva GreenWay Polska.

GreenWay

„Okrem toho zaradením 70 nových staníc do našej siete zlepšujeme prístup k nabíjacím službám pre našich existujúcich zákazníkov. Veríme, že vodiči budú radi využívať nové lokality, najmä po ich modernizácii,“ dodal Peter Badík, CEO GreenWay Infrastructure.

Nákup nie je náhodný, vo februári 2022 totiž GreenWay získal 85 miliónov eur na účely expanzie na ďalšie trhu. GreenWay Holding sa dohodol s dvomi významnými investormi, Helios Energy Investments a Generation Capital. Investícia vo výške 85 miliónov eur je doteraz najvyššia, akú región v oblasti rozvoja nabíjacej infraštruktúry získal.

Cieľom je posilniť vedúcu pozíciu GreenWay v regióne strednej a východnej Európy. Okrem budovania nových nabíjačiek to očividne plánuje robiť aj nákupom menších prevádzkovateľov, ktorých dostane pod svoje krídla.

GreenWay však podľa svojich slov nemyslí len na verejné nabíjacie stanice, ale chce byť tiež partnerom pre firmy, ktoré chcú prevádzkovať vlastnú flotilu elektromobilov. Po celej strednej Európe má dnes GreenWay 524 vlastných nabíjacích staníc, z ktorých väčšinu tvoria DC nabíjačky s nabíjacím výkonom nad 50 kW. Ďalšie tisícky sú klientom GreenWay dostupné v rámci roamingových partnerstiev v iných krajinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP