Aké odolné je sklo Gorilla Glass 5 na Samsungu Galaxy Note 7?

banner-note-7Približne 240 € stojí výmena špičkového zahnutého QuadHD displeja na Samsungu Galaxy S7 Edge. Vcelku slušná „pálka“, čo poviete? Predstavte si teraz, koľko by stála výmena 5,7-palcového displeja na novom phablete Galaxy Note 7. Určite nie málo. Prípadní majitelia však ocenia integráciu najnovšej verzie odolného skla Gorilla Glass 5.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zbrusu nové odolné sklo Gorilla Glass 5 je úžasný výtvor, ktorý zažil premiéru práve v Note 7-ke. Toto sklo pokrýva prednú a dokonca aj zadnú stranu smartfónu. Corning udáva, že piata generácia odolného skla je až o 80 % úspešnejšia pri pádoch. Na Youtube sa už začali objavovať aj rôzne videá, ktoré testujú odolnosť zo všetkých možných uhlov alebo pozícií. Samsung Galaxy Note 7 si vedie priam dokonale a ani drop test z väčšej výšky nerozbil displej. Pre porovnanie, Note 5-ka sa rozbila už pri prvom drop teste. Aj implementácia odolného skla Gorilla Glass 5 je veľkou výhodou nadupaného phabletu z dielne Samsungu, ktorý sa začne predávať na Slovensku už 2. septembra.

TIP: Gorilla Glass 5 oficiálne: Nová generácia ochráni smartfóny pred pádmi z väčšej výšky

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]