banner-zuk-z2-fixedSpoločnosť Corning väčšina z nás pozná ako najznámejšieho výrobcu ochranných skiel pre smartfóny. Vždy, keď sa povie ochranné sklo, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná práve o Gorilla Glass, ktoré  sú dlhé roky tie najpoužívanejšie ochranné sklá. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dodnes sa najčastejšie stretávame s jeho treťou a štvrtou generáciou, teda Gorilla Glass 3 a 4. Možno sa to ani nezdá, no štvrtá generácia bola predstavená už pred dobrými dvoma rokmi. Výrobca sa teda konečne rozhodol predstaviť novú, piatu generáciu, ktorú uvidíme v smartfónoch už v nasledujúcich mesiacoch. Pri výrobe sa tentokrát kládol dôraz na odolnosť voči pádom, ktorá predchádzajúcej generácii trochu chýbala. Výrobca tvrdí, že sklo pri testovaní prežilo až 80 % pádov z výšky 1.6 metra. Toto číslo sa však podarilo dosiahnuť za ideálnych podmienok a je otázne, ako sa bude sklo správať v prípade, že zariadenie spadne na roh. Väčšinu pádov totižto tvoria takéto prípady a jedná sa o dosť citlivé miesto.

FAQ4-050

Výskumný tím spoločnosti Corning zistil, že sklo Gorilla Glass 4 bolo pri pádoch z výšky menšej alebo rovnajúcej sa jednému metru viacmenej úspešné a pádom odolávalo dobre. Hlavným vylepšením novej generácie je teda odolnosť voči pádom z výšky okolo 1.6 metra. Ako si však sklo bude viesť v reálnom živote sa dozvieme až z prvých drop testov zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom