Teraz čítate
Špičkový dron GoPro Karma sa po obrovských problémoch znova vracia na pulty predajní

Spoločnosť GoPro pozná každý ako prvotriedneho výrobcu akčných kamier, ktoré vďaka svojej kvalite umožňujú používateľom zachytiť neuveriteľné zábery. Ešte začiatkom jesene v minulom roku sa však GoPro odhodlalo rozšíriť svoju ponuku o nový dron s názvom Karma. Ten sa ale nepodaril podľa predstáv a už o niekoľko mesiacov ho kvôli technickej chybe musel výrobca stiahnuť z predaja. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Z prvej várky dronov Karma sa k zákazníkom dostalo približne 2500 kusov, keď výrobca zistil, že obsahujú vážny technický problém. Konkrétne sa jednalo o veľkú stratu energie počas lietania, čo znamenalo krátku výdrž alebo úplné výpadky energie. GoPro prijalo zodpovednosť za vzniknutú situáciu a začalo sťahovať predané kusy, aby ich mohlo preskúmať a problém vyriešiť. Taktiež sa pozastavil aj samotný predaj. Skúmanie a oprava poškodených dronov trvala síce trochu dlhšie ako sa očakávalo, no výrobca už prišiel problému „na koreň“ a dron je znova plne funkčný bez akýchkoľvek neočakávaných problémov.

zdroj fotografie: Mashable

Nenechaj si ujsť
TIP: GoPro poskytne možnosť vkladania telemetrických údajov do videí pre Hero 5 Black

Podľa všetkého problém v drone spôsoboval chybný uzáver batérie. GoPro Karma je tak k dispozícií v opätovnom predaji už od 1. februára, no dostupnosť je zatiaľ obmedzená iba pre Spojené štáty. Presný dátum príchodu Karmy na ostatné trhy zatiaľ nie je známy, no v hre sú najbližšie mesiace, z čoho môžeme predpokladať, že sa do ostatných krajín dostane už na jar a jeho cena ostane nezmenená.

zdroj fotografie: GoPro

Pripomeňme si ešte, koľko tento kus špičkovej techniky stojí. Ako v minulom roku, tak aj teraz bude stáť model Karma bez kamery 740 € a za 1018 € si už zákazník môže kúpiť vylepšenú verziu s kamerou GoPro Hero 5 Black. Novinkou je ponuka akéhosi „kitu“ Karma Core SKU, ktorý obsahuje iba ramená, telo drona a pristávací podvozok, no bez batohu, ovládača a závesu kamery. Za túto ponuku zaplatí budúci majiteľ 370 €. O čosi drahšia bude verzia zostavy Karma Flight Kit za 555 €, v ktorej zákazník dostane takmer všetko okrem závesu kamery a batoha.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]