Spoločnosť GoPro pozná každý ako prvotriedneho výrobcu akčných kamier, ktoré vďaka svojej kvalite umožňujú používateľom zachytiť neuveriteľné zábery. Ešte začiatkom jesene v minulom roku sa však GoPro odhodlalo rozšíriť svoju ponuku o nový dron s názvom Karma. Ten sa ale nepodaril podľa predstáv a už o niekoľko mesiacov ho kvôli technickej chybe musel výrobca stiahnuť z predaja. 

Z prvej várky dronov Karma sa k zákazníkom dostalo približne 2500 kusov, keď výrobca zistil, že obsahujú vážny technický problém. Konkrétne sa jednalo o veľkú stratu energie počas lietania, čo znamenalo krátku výdrž alebo úplné výpadky energie. GoPro prijalo zodpovednosť za vzniknutú situáciu a začalo sťahovať predané kusy, aby ich mohlo preskúmať a problém vyriešiť. Taktiež sa pozastavil aj samotný predaj. Skúmanie a oprava poškodených dronov trvala síce trochu dlhšie ako sa očakávalo, no výrobca už prišiel problému „na koreň“ a dron je znova plne funkčný bez akýchkoľvek neočakávaných problémov.

zdroj fotografie: Mashable

Nenechaj si ujsť
TIP: GoPro poskytne možnosť vkladania telemetrických údajov do videí pre Hero 5 Black

Podľa všetkého problém v drone spôsoboval chybný uzáver batérie. GoPro Karma je tak k dispozícií v opätovnom predaji už od 1. februára, no dostupnosť je zatiaľ obmedzená iba pre Spojené štáty. Presný dátum príchodu Karmy na ostatné trhy zatiaľ nie je známy, no v hre sú najbližšie mesiace, z čoho môžeme predpokladať, že sa do ostatných krajín dostane už na jar a jeho cena ostane nezmenená.

zdroj fotografie: GoPro

Pripomeňme si ešte, koľko tento kus špičkovej techniky stojí. Ako v minulom roku, tak aj teraz bude stáť model Karma bez kamery 740 € a za 1018 € si už zákazník môže kúpiť vylepšenú verziu s kamerou GoPro Hero 5 Black. Novinkou je ponuka akéhosi „kitu“ Karma Core SKU, ktorý obsahuje iba ramená, telo drona a pristávací podvozok, no bez batohu, ovládača a závesu kamery. Za túto ponuku zaplatí budúci majiteľ 370 €. O čosi drahšia bude verzia zostavy Karma Flight Kit za 555 €, v ktorej zákazník dostane takmer všetko okrem závesu kamery a batoha.

Pošli nám TIP na článokNovinky