banner-mate-9Šikovnú kameru do každej situácie ocenia najmä športovo založení ľudia. Dokáže zachytávať skvelé momenty a pritom je vodeodolná s prispôsobením pre pády alebo nárazy. Novinkou je však teraz možnosť pridávania rôznych dátových vrstiev do záznamov, tzv. telemetriu.

Akčná kamera GoPro Hero 5 Black je na trhu len zopár mesiacov. Doteraz však v sebe skrývala tajomstvo, ktoré chce výrobca odhaliť. Má ísť  pridávanie informácií zo senzorov a ich následné vkladanie do záznamu. S touto skvelou funkciou potom používateľ dokáže zobraziť rôzne miesta na mape, rýchlosť, či nadmorskú výšku vo svojom videozázname. Dáta sa budú môcť upravovať, presúvať a prispôsobovať podmienkam používateľa. Nanešťastie, túto skrytú funkciu zrejme neobsahuje GoPro Hero 5 Session, ktoré nemá GPS modul.

gopro-hero-5-foto-nove-funkcie

Znie to ako naozaj skvelá novinka, no musíte vedieť, že GoPro nie je prvým výrobcom, ktorý takéto možnosti ponúka. Predbehla ho v roku 2014 Garmin. Okrem toho je pre editáciu videozáznamu nutné použiť desktopovú verziu GoPro softvéru pre pridávanie a prístup ku všetkým dátam. Výrobca tak mohol na editovanie zvoliť aj svoju pokročilú mobilnú aplikáciu, ktorá prešla v poslednej dobe viacerými zmenami. V počítači tak musíte mať nainštalovaný program Quik vo verzii 2.1, aby ste vôbec s touto telemetriou mohli pracovať.

Avšak, má to svoj háčik, pretože k tomu, aby sa vám telemetria na záberoch zobrazila, potrebujete ju tam aj vložiť a celé video uložiť ako nový záznam. Tých, ktorí radi zdieľajú svoje videá na sociálnych sieťach musíme sklamať, nakoľko tento formát videa nie je podporovaný. GoPro aj napriek tomu odhalilo užitočnú funkciu, ktorá je určená priamo do terénu, kde ju používateľ bude môcť plnohodnotne využiť pri akejkoľvek aktivite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP