Google na svojom blogu oznámil niekoľko nových vylepšení, ktoré zavítajú do podporovaných Android smartfónov už na jar. Celkovo sa sústredí na viacero noviniek, no medzi tie najzaujímavejšie patrí správca hesiel, tmavý režim v jeho mapách a zlepšenia v systéme Android Auto, na tému medzi prvými upozornil TechCrunch.

Tohtoročná aktualizácia vylepšení v systéme Android bude najnovšou nádielkou noviniek zo série menších vylepšení po vzore minoritných aktualizácií v iOS.

V tomto prípade bude Google vylepšovať načasovanie odosielania správ, správcu hesiel, tmavý režim, čítačku obrazovky, Android Auto a bezdotykové ovládanie hlasového asistenta.

Android prejde vylepšeniami, prináša vítané novinky

Zabezpečenie citlivých informácií tak chce po novom Google zlepšiť kontrolou hesiel vo funkcii Password Checkup, ktorá používateľovi poskytne informáciu o tom, či bolo jeho heslo vystavené úniku a môže byť zneužité pre prihlásenie do účtu.

Stačí jednoduché automatické vyplnenie hesla a Google ho porovná s databázou zaznamenaných hesiel, ktoré unikli pri rôznych hackerských útokoch. Táto funkcia bude dostupná pre smartfóny s Androidom 9 alebo novším. V prípade, že sa bude heslo používateľa zhodovať so záznamom v databáze, bude upozornený na jeho zmenu a správca mu pomôže s vytvorením nového hesla.

NEPREHLIADNI
Androiďákom spustili lákavú novinku. Appky už nemusia sťahovať, môžu si ich medzi sebou posielať

Ďalšou novinkou v rade je načasovanie posielania SMS správ, ktoré získajú smartfóny s Androidom 7 alebo novším. Textovú správu budú môcť používatelia vytvoriť a načasovať jej odoslanie na požadovaný čas. Popritom Google vylepšuje aj aplikáciu Mapy, kde bude globálne dostupný tmavý režim. Ten tak budú môcť využiť už všetci používatelia aplikácie.

Nemenej zaujímavou novinkou je aj vylepšenie systému Android Auto, kde spoločnosť pridáva možnosť výberu vlastného pozadia, ktorá sa prvýkrát objavila už pred niekoľkými dňami. Spolu s touto novinkou pribudnú aj skratky akcií, vďaka ktorým bude možné vytvoriť rôzne akcie pre otvorenie funkcií, kontrolu počasia či iné úlohy, ktoré používateľ otvorí jedným kliknutím.

Pre vozidlá vybavené širokouhlou obrazovkou bude Android Auto fungovať aj v režime rozdelenej obrazovky, na ktorej bude možné zobraziť dve aplikácie súčasne. Popri navigácii tak môže obrazovka informovať používateľa o aktuálnom počasí alebo mu poskytnúť ovládanie prehrávania médií.

Pri cestovaní s posádkou vo vozidle sa taktiež bude dať aktivovať funkcia, v ktorej si vodič nastaví, kedy sa Android Auto objaví na obrazovke. Novinky v Android Auto budú dostupné pre smartfóny s Androidom 6.0 alebo novším.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom