banner-zuk-z2-fixedPráce na novej verzii Androidu s poradovým číslom 7.0 a názvom Nougat prebiehajú v plnom prúde, no pomaly, ale isto sa schyľujú ku koncu. Google práve vydal jeho poslednú Developer Preview verziu, čo značí, že sa blíži vydanie prvej spotrebiteľskej verzie. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jedná sa teda v poradí už o piatu Deleveloper Preview verziu a ako sme už spomínali, aj poslednú. Vývojári tak majú možnosť vyskúšať Android 7.0 Nougat v jeho takmer finálnej podobe, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta v treťom štvrťroku 2016. Noviniek v novej verzii nie je veľa a všimnú si ich prevažne iba vývojári.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>android n split screen

Režim rozdelenej obrazovky

[tip color=“white“]TIP: Android N dostal oficiálne meno Nougat![/tip]

Medzi najväčšie novinky Androidu 7.0 patrí multi-window, čiže režim rozdelenej obrazovky, nový vzhľad notifikačného centra alebo vylepšený šetrič batérie Doze. Obchod Play už dokonca akceptuje aj aplikácie určené pre Android N, a tak ich môžu vývojári zverejniť hneď po skončení testovania. Aj teraz sa šíri aktualizácia dvomi spôsobmi. Ak ste zapojený do Android Beta Programu, aktualizácia vám príde klasicky cez OTA, poprípade si ju môžete flashnúť manuálne.

Nový notifikačný panel

Nový notifikačný panel

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom