Konkurenčný boj je silný a každý výrobca chce na trhu presadiť svoje produkty a služby. Rovnakým smerom sa vyberajú aj producenti smartfónov, ktorí neraz využijú šikovný trik, len aby dosiahli svoje. Príkladom ako znemožniť konkurenta je teraz spúšťanie Google Asistenta cez Siri od Apple, ktorá sa stala „Internet Explorerom“ medzi hlasovými asistentmi. 

Jedným z najväčších vylepšení, na ktoré bol počas odhalenia Apple hrdý, bola funkcia „Skratky Siri“, ktorá mala pomôcť používateľom vytvoriť jednoduchšiu cestu k mnohým funkciám a aplikáciám. Túto možnosť si po sprístupnení naozaj obľúbili nielen oni, ale aj samotní vývojári, ktorí neustále rozširujú galériu skratiek tohto digitálneho asistenta. Jeho princíp fungovania však využil aj Google, aby na iPhonoch umožnil spúšťanie svojho vlastného Google Asistenta.

Google „vytrolil“ Apple

Všetko pritom tkvie v nahraní jednoduchej frázy, ktorá umožní hlasovým príkazom prostredníctvom Siri otvoriť konkurenčného asistenta. Privolať tohto digitálneho pomocníka v Skratkách Siri pritom nie je vôbec zložité a stačí, ak používateľ na jeho spustenie vopred nastaví frázu ako napríklad „Hey Siri, Google, please“. Apple zariadenia tak následne môžu vďaka skratke spustiť Google Asistenta, ktorý sa postará o vybavenie všetkých úloh.

Nenechaj si ujsť
Tim Cook sa zastáva Google vyhľadávača aj napriek možným problémom s bezpečnosťou. Je vraj „najlepší“

Spomedzi mnohých skratiek pre asistenta Siri je rozhodne táto tou, ktorú bude kalifornský gigant nenávidieť najviac. Takto jednoduchým trikom tak Google znemožnil svojho rivala, na ktorého odpoveď však zrejme nebudeme čakať dlho. Apple totiž môže tento spôsob spúšťania konkurenčného asistenta rýchlo zablokovať, a to aj bez akéhokoľvek dôvodu. Zatiaľ sa však jeho Siri aj naďalej môže ocitať v rovnakej situácii ako Internet Explorer, ktorý väčšina ľudí využíva len na stiahnutie iného internetového prehliadača.

Zobraziť celú galériu (2)
Marques Brownlee/YouTube

Výhoda Google Asistenta pritom pramení v mnohých jeho schopnostiach. Je to totiž práve on, kto dokáže v porovnaní so Siri lepšie rozoznať hovorenú reč a zvláda lepšie písanie hovorených správ. Apple ale túto situáciu nenechá bez odozvy a už čoskoro sa môžeme dočkať reakcie spoločnosti na tento krok Googlu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom