Nielen v technologickom svete, ale celkovo vo svete biznisu je samozrejmosťou zdravá konkurencia či rivalita. Tá má rôzne formy. Už mnohokrát sme boli svedkami toho, ako sa napríklad rôzni technologickí giganti navzájom predbehujú v určitých oblastiach, prípadne si zo seba uťahujú. Ďalším príkladom toho je aj spoločnosť Google, ktorá sa vo svojej najnovšej reklame vysmieva Windowsu, informuje Techradar.

Hlavnú úlohu zohrávajú v tomto prípade Chromebooky, na ktorých beží linuxový operačný systém Chrome OS. Práve ten je podľa spoločnosti oveľa spoľahlivejší, než operačný systém Windows 10, ktorý prirovnávajú k starému autu, ktoré je potrebné neustále opravovať a po čase sa aj tak rozpadne a stane sa nefunkčným. Napriek tomu, že vo videu nie je priamo spomenutý Windows, evidenčné číslo vozidla WNDWS asi hovorí za všetko.

Nenechaj si ujsť
Ideálny smartfón s HarmonyOS? Huawei má eso v rukáve, s ktorým môže konkurencii vytrieť zrak

Úder pod pás

Google tak jasne dáva najavo, že Windows podľa nich predstavuje zastaraný a niekedy aj nespoľahlivý operačný systém, informuje Windows Central. Na druhej strane sú podľa nich Chromebooky oveľa lepším riešením a vyvíjaný operačný systém Chrome OS používateľom ponúka modernejší zážitok a hlavne bez zbytočných frustrácií.

Len prednedávnom sme boli tiež svedkami viacerých posmeškov na adresu Apple, ktoré súviseli s predstavením nového stojanu na monitor s cenovkou takmer 1 000 dolárov. V tomto prípade však kritika nabrala oveľa väčšie obrátky a uvidíme, či na kritiku a výsmech bude reagovať aj samotný Microsoft.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom