Fotografovanie smartfónmi sa za posledné roky výrazne zlepšilo a kvalita fotografií je dnes na poriadne vysokej úrovni. Mnohé modely však majú stále problém s nočnými fotkami, čo sa výrobcovia snažia riešiť špeciálnymi režimami. Google ponúka vo svojich Pixeloch funkciu Night Sight, jeden z najlepších nočných režimov, ktorý teraz tromfol v reklame aj najnovšie iPhony.

Vytváranie fotografií smartfónmi počas denného svetla dokáže neraz priniesť perfektné zábery, ktoré potešia oko používateľa. Kvalita fotoaparátov sa totiž posunula výrazne dopredu, no stále sa stretávame s ich nedostatkami pri zlých svetelných podmienkach. Na tento problém priniesli odpoveď už viaceré veľké spoločnosti, ktoré do aplikácie fotoaparátu zabudovali nočný režim. Ten obsahuje špeciálne algoritmy, vďaka ktorým je aj pri zlom svetle možné vytvoriť skvelú fotografiu.

Google opäť ukázal ako tromfol fotoaparáty iPhonov

Svoje umenie v tomto smere svetu ukázal tiež Google, ktorého smartfóny z radu Pixel síce stále disponujú len jediným objektívom, no ten dokáže svojimi možnosťami predčiť aj vybavenejších konkurentov. Spoločnosť si teraz v najnovšej reklame podala poslednú generáciu iPhonov a ich nedostatky pri fotografovaní v noci a pri slabom svetle. Je totiž pravdou, že Apple nepriniesol do základnej aplikácie fotoaparátu žiaden podobný režim ako Google. Výsledkom toho sú tmavé zábery, ktoré s nedostatkom svetla nie sú nijak zvlášť očarujúce.

Nenechaj si ujsť
Sú známe ďalšie detaily tohtoročných iPhonov. Apple príde s jednou zásadnou novinkou

Google sa rozhodol ukázať možnosti svojho režimu Night Sight aj v najnovšej reklame, ktorá porovnáva kvalitu fotografií z iPhonu XS a Pixelu 3. Vlajková loď od Googlu zvláda zachytiť scénu omnoho lepšie s väčším množstvom svetla. Pri fotke vytvorenej novým iPhonom je však postava tmavá a celkovo je fotografia viac zameraná na svetelnejšie pozadie s neónmi. Tu však stojí za zmienku, že výsledok pri iPhone XS mohol vzniknúť aj nesprávnym zaostrením na objekt a vyzerá to tak, že autor fotografie pridal viac expozície najmä na pozadie.

Pozorné oko si ale môže všimnúť rozmazaný detail neónov, ktoré pri fotografii z Pixelu 3 strácajú svoje tvary. Tie naopak lepšie zachytil práve iPhone XS. Google by však týmto spôsobom nespáchal žiaden „podvod“, pretože jeho režim Night Sight je ďaleko pred možnosťami aplikácie fotoaparátu v iPhonoch. Rovnakým spôsobom sa snažia zákazníkov zaujať aj ostatní výrobcovia z Číny, ktorí do svojich smartfónov taktiež pridávajú nočné režimy fotoaparátu, aby boli výsledné zábery čo najlepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom