Prekladač od Googlr je vďaka významnej novinke oveľa presnejší. Umelá inteligencia v podaní technologického giganta dokáže aj takéto zázraky.

Presnejšie preklady má na svedomí strojové učenie a technológia neurónových sietí. Nedávno prešiel prekladač aktualizáciou, ktorá pridala preklad využívajúci neurónové siete pre 16 nových jazykov, medzi ktorými nechýba ani slovenčina. Odteraz si tak vychutnáš presnejší preklad ako na webovej verzii, tak aj v mobilnej aplikácii či v automatickom preklade prehliadača Chrome. Jediným obmedzením je ale to, že táto funkcionalita podporuje jazyk v kombinácii s angličtinou.

nenechaj si ujsť
Google Chrome dá zbohom otravným reklamám na všetkých platformách. Pomôže nový integrovaný nástroj

Dôvodom je najmä to, že zhruba 50 % obsahu na internete sa prekladá do angličtiny. Neurónové siete vraj dokážu znížiť chybovosť prekladov o 55 až 85 %, čo je rozhodne veľmi úctyhodné číslo. Fungovanie v praxi si môžeš pozrieť na videu vyššie. Najviac si zmenu všimneš pri preklade dlhších viet či výrazov. Výsledný preklad vyzerá odteraz menej strojovo a viac sa blíži k prirodzenej ľudskej reči.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP