Už dlhšie sa vedelo, že Google chystá aktualizáciu pre najnovší Android 5.0, no až dnes to oficiálne prostredníctvom ich blogu oznámili. Ako je u menších aktualizácií zvykom, aj v tomto prípade sa bude jednať vylepšenia stability a výkonu, ale okrem týchto bežných opráv sa toho v tejto verzii bude nachádzať o niečo viac.

Motorola Nexus 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Pribudne podpora dvoch SIM kariet, čo natívny Android doteraz nepodporoval. Tá by mala uľahčiť prácu zo zariadením pre viacerých užívateľov s rozdielnymi SIM kartami na jednom zariadení. Okrem tejto novej funkcie pribudlo aj vylepšenie zabezpečenia, vďaka ktorému sa do vášho smartfónu nedostane nikto, ak nemá vaše prihlasovacie a zabezpečovacie údaje od Google, pričom zariadenie zostane uzamknuté aj po Factory Reset. To je plus aj mínus, ale väčšina bude určite súhlasiť, že sa jedná o dobrý pokrok v zabezpečení.

nexus2cee-B-r20b2VAAAjgLD-1-thumb

Pridaná je aj podpora HD kvality hovorov pre niektoré zariadenia. Bohužiaľ, túto funkciu okrem smartfónu musí podporovať aj operátor. Medzi posledné funkcie patrí ovládanie zariadení pripojených cez Bluetooth z notifikačnej lišty. Majitelia Nexus zariadení by sa mali dočkať aktualizácie v nasledujúcich dňoch/týždňoch a hneď po nich budú nasledovať vlajkové lode od iných spoločností.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú