banner-nexus-6p
Keď sa spomenie slovo „smartfón“ alebo „tablet“ v súvislosti s Googlom, určite si každý z nás ihneď vybaví líniu Nexus. Áno, tieto zariadenia sú vytvorené aj vďaka internetovému gigantu, no ich výrobu vždy zabezpečí nejaký iný výrobca a Google sa stará prevažne len o softvér, ktorým je čistý Android.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Google počas existencie Nexus zariadení stihol už spolupracovať s výrobcami ako LG, Asus, Samsung, Huawei, HTC či Motorola. Smartfón teda nikdy nevyrobil sám, no podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že prvý smartfón vyrobený Googlom uvidíme už čoskoro. Google tak chce získať lepšiu kontrolu nad smartfónmi, či už ide o dizajn, výrobu alebo softvér. Nebude to však úplne prvé zariadenie vyrobené Googlom a zopár sme ich už videli. Naposledy to bol tablet Pixel C.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>nexus-6p-na-slovensku

Úspešný Nexus 6P, ktorý vznikol v spolupráci s Huawei

Tento krok by mohol mať veľmi dobrý celkový dopad na platformu Android. Výrobcovia si totiž upravujú Android podľa seba, čím sa znižuje aj stabilita a frekvencia aktualizácií. Týmto spôsobom navyše dnes vyrába aj Apple svoje iPhony. Kontrola nad hardvérom aj softvérom by teda mohla mať dobrý dopad aj pre Google.

[tip color=“white“]TIP:  Google nečakane uviedol nový Android N v Developer Preview verzii [/tip]

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom